Головна » 2017 » Жовтень » 11 » Магістрант МДУ Валерій Бріштен про стажування в Італії
10:36
Магістрант МДУ Валерій Бріштен про стажування в Італії

З липня по вересень 2017 року студент ОС «Магістр» спеціальності «Переклад (італійська)» Маріупольського державного університета Валерій Бріштен проходив стажування в Університеті для іноземців м. Реджо Калабрія (Італія).  Він навчався у багатонаціональній групі - разом зі студентами із Франції, Бразиліїї, Мексики, Угорщини, Сербії та Чорногорії. 

Валерій відвідує Італію не вперше. Він вже тричі бував на Апеннінському півострові, двічі – у рамках стипендіальної програми Уряду Італійської Республіки.

«Цьогорічне стажування було спрямоване здебільшого на вивчення культури півдня Італії. Окрім удосконалення розмовної італійської мови, я отримав більш широке уявлення про багату історію регіонів Калабрія та Сицилія, яка налічує кілька тисячоліть. Ми вивчали, зокрема, історію Древньої Греції, яка вплинула на розвиток цих регіонів та збагатила їх культуру. Також знайомилися з італійським кінематографом. Взагалі було багато цікавого та корисного для розширення світогляду і кращого розуміння італійського менталітету», – розповів студент.

Валерій Бріштен пройшов курси з вивчення італійської мови та культури рівня С1 й отримав диплом першого ступеню, а також можливість повернутися до цього університету на безкоштовне навчання на курсах з підготовки викладачів італійської мови. Важливою умовою участі у цій програмі є отримання стипендії, яка покриває витрати на навчання в університеті і проживання протягом трьох місяців.

Окрім лекційних і семінарських занять стажуванння включало ознайомчі екскурсії, які ініціював Університет для іноземців м. Реджо Калабрія. 

Приємно зазначити, що вирішувати організаційні питання протягом перебування в Італії Валерію допомагала випускниця спеціальності «Мова та література (італійська)» МДУ Юлія Пяткова. Вона є промоутером при Університеті для іноземців Данте Аліґ'єрі м. Реджо Калабрія і надає допомогу студентам в оформленні документів для запису на курси італійської мови.

Завдяки ефективній співпраці Маріупольського державного університету з Посольством Італії в Україні і високому рівню підготовки, який забезпечує кафедра італійської філології, студенти спеціальностей «Мова та література (італійська)» і «Переклад (італійська)» успішно проходять конкурсний відбір для участі у стажуванні, яке фінансується італійським Урядом. Загалом за останні 5 років у наукових, освітніх та культурних програмах в Італії взяли участь понад 60 викладачів і студентів МДУ.

Всі бажаючі взяти участь у міжнародній програмі в Італії можуть звернутися за консультацією до відділу міжнародних зв'язків МДУ. Адреса: пр. Будівельників 129а, каб. № 216, тел. (0629) 53 22 56.

Читайте також: У МДУ тепло зустріли всесвітньо відоме тріо італійських музикантів «L’arte dell’Arco» 

Переглядів: 642 | Додав: Прес-центр