Головна » 2019 » Серпень » 13 » Еразмус+: магістрантка МДУ Ірина Білоусова протягом семестру вивчала грецьку в Афінському університеті
14:38
Еразмус+: магістрантка МДУ Ірина Білоусова протягом семестру вивчала грецьку в Афінському університеті

Магістрантка спеціальності «Переклад (новогрецька)» Маріупольського державного університету Ірина Білоусова протягом семестру навчалася в Афінському національному університеті імені Каподистрії – провідному закладі вищої освіти Греції.

Стажування тривало з лютого по липень 2019 року у рамках програми міжнародної мобільності Еразмус+. У програмі з вивчення грецької мови, історії та культури брала участь молодь з Європи та Азії.


Перші два місяці студентка МДУ відвідувала уроки грецької. Результати підсумкового тесту показали, що Ірина володіє мовою на високому рівні (Г1 & Г2). Вона говорить, що це були дуже веселі, дотепні і не стресові уроки. Також велику роль у вдосконалені рівня володіння грецькою та англійською мовами зіграло спілкування з інтернаціональними студентами. 
 

90% мого оточення складали студенти з ЄС. Коли я потрапила на пари, то відчула шок і мовний бар'єр, адже студенти магістратури були виключно греки, і навчальні бесіди супроводжувалися спеціальною лексикою, яка була мені не відома.


Ірина Білоусова вивчала в Афінському університеті порівняльну філологію та літературу. Вона зазначає, що теоретичні заняття не обмежувалися звичайним конспектуванням, а супроводжувалися бурхливими обговореннями з наведенням прикладів і висловлюванням власної точки зору. А семінари походили на дружню зустріч з невимушеною бесідою, їжею та напоями. 
 

Хочу також відзначити стиль відносин між викладачами і студентами. Зі сторони він схожий на стосунки між друзями або ж колегами по роботі. Найімовірніше, це особливість менталітету і культури.

 
Магістрантка МДУ відвідувала заходи від Афінського університету, спрямовані на знайомство з Грецією та налагодження дружніх відносин між студентами. Протягом стажування вона відвідала відомі історичні пам’ятки Афін: Акрополь, храм Гефеста, храм Зевса Олімпійського, Пагорб Філопаппу або Пагорб Муз, Римську агору, холм Лікавітос та низку музеїв. Також учасники програми брали участь у виїзних екскурсіях до мису Суніон, монастирів Метеори, першої столиці Греції – Нафпліон, давньогрецького міста Дельфи.


Улюбленими місцями відпочинку для молоді стали кінотеатри під відкритим небом. Проте найбільше Ірині запам’яталися стародавні храми, зокрема у Дельфах.
 

У таких місцях відчувається дух язичництва, і коли на власні очі спостерігаєш залишки великої цивілізації, то не віриш, що людство вже зробило великий крок у своєму розвитку.


Перебуваючи в Греції, студентка МДУ знайомила своїх «колег» по програмі з культурою та історією України. 
 

Ми домовилися з інтернаціональними студентами, що виділимо певні дні для бесід про наші країни. Так і вийшло. Моя розповідь почалася із заснування Києва і закінчилася нинішнім станом справ. Молодь з інших країн найбільше цікавилася Чорнобилем і ставила багато питань, особливо після виходу однойменного серіалу, який дивилися всі мої друзі по програмі Еразмус+. До того ж тепер студенти з Йорданії знають, хто такі козаки, який на смак борщ і що Маріуполь розташований на березі Азовського моря.


Під час стажування Ірина займалася написанням двох наукових робіт – розглядала монографію Зигмунда Фрейда «Тлумачення сновидінь» під призмою теорії літератури та робила порівняльний аналіз творчості Олександра Пушкіна і Тараса Шевченка. По завершенні навчання вона захистила свої дослідження й отримала сертифікат про успішне проходження курсу.  

 

Півроку в іншій країні – і ти змінюєш своє ставлення, погляди, принципи у багатьох речах. Інша культура вчить прийняти і полюбити те, що було для тебе чуже, стати насправді самостійною і дорослою людиною. Erasmus+ виховує студента, дає життєвий урок, гарну мовну практику, нових друзів і після такого тривалого періоду, можна сказати, що і новий дім.Читати такожСтудентки МДУ повернулися зі стажування на острові Калімнос

Переглядів: 191 | Додав: Press