Головна » 2018 » Грудень » 26 » «Mariupol Space for Peace»: у МДУ підбили підсумки проекту і презентували збірник активних ігор різних етносів
16:49
«Mariupol Space for Peace»: у МДУ підбили підсумки проекту і презентували збірник активних ігор різних етносів

26 грудня на історичному факультеті Маріупольського державного університету підбили підсумки культурного проекту «MarS. Mariupol Space for Peace», реалізованого студентським науковим історико-археологічним товариством у партнерстві з ГО «Платформа ініціатив «МУВ». 

Результати проекту презентували студенти-історики МДУ на чолі з доцентом кафедри історичних дисциплін, керівником студентського наукового історико-археологічного товариства Світланою Арабаджи. На захід запросили представників різних етнічних груп, задіяних у реалізації проекту: директора Музею історії комбінату імені Ілліча Ірину Бадасен, голову товариства німців Маріуполя «Відергебурт» Ірину Ремпель, представницю Маріупольської єврейської громади Алісу Ростовцеву, студентів МДУ Сахібе Мамедову і Віталія Кулагіна.


Проект «MarS. Mariupol Space for Peace» стартував у серпні поточного року. Його мета – сприяння побудові міжкультурного діалогу та розвитку навичок соціальної згуртованості у поліетнічних громадах Маріуполя. Фінансову підтримку проекту надало Королівство Нідерландів через Програму розбудови миру та відновлення ПРООН в Україні.


За підсумками діалогових зустрічей та індивідуальних інтерв’ю з представниками різних етносів, які проживають у Маріуполі, ініціативна група проекту розробила 25 інформаційних плакатів, на яких відображені традиції різних національностей: українців, німців, греків, євреїв, вірмен, азербайджанців тощо. Також історики МДУ створили набір активних ігор, у які грали представники різних етнічних груп. До збірника «Mariupol’s Active Games» увійшло 19 традиційних ігор, серед яких узбецька «Чай, чай», белоруська «Млин», чорногорська «Оро».


За словами доцента кафедри слов’янської філології та перекладу МДУ Тамари Нікольченко, яка написала рецензію на збірник, гра посіла важливе місце у сучасному суспільстві, переважно через використання з виховною метою з-поміж дітей та юнацтва. На підтвердження Тамара Марківна наводить реформу сучасної школи, яка передбачає кардинальну зміну підходів до навчання дітей молодшого шкільного віку, зокрема, приділення великої уваги ігровій діяльності школярів.
 

Збірник «Активні ігри Маріуполя» набуде популярності серед широкого кола науковців, краєзнавців, педагогів, молоді, тобто, тих, хто цікавиться культурним надбанням жителів Маріуполя та його округи та тих, хто займається організацією дозвілля молоді, 

– Тамара Нікольченко.


Збірник ігор виданий українською, російською та англійською мовами. Переклад матеріалів збірника англійською мовою здійснили викладачі кафедри англійської філології МДУ.


Набори активних ігор будуть поширюватися серед закладів освіти і культури міста в обмін на опис додаткових ігор, які за планом організаторів проекту увійдуть до наступного збірника «Mariupol’s Active Games».


Виставка плакатів, надрукованих у рамках проекту, працюватиме на історичному факультеті, після чого її можна буде побачити у вільному просторі Halabuda та на інших креативних майданчиках міста.


Читайте також: Студенти МДУ практикували італійську під час різдвяної вікторини та гри в «Alias»

Переглядів: 173 | Додав: Press