Головна » 2018 » Вересень » 24 » «Mariupol Space for Peаce»: у МДУ знайомилися з вірменським, азербайджанським та грецьким етносами
11:25
«Mariupol Space for Peаce»: у МДУ знайомилися з вірменським, азербайджанським та грецьким етносами

22 вересня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбулася перша діалогова зустріч у форматі Живої Бібліотеки «Традиції національностей Приазов’я» у рамках проекту «Мariupol Space for Peace».

Проект «Мariupol Space for Peace» реалізує студентське історико-археологічне товариство МДУ та Громадська організація «Платформа ініціатив «МУВ» за результатами конкурсу грантів «Молодіжні платформи для діалогу й примирення у громаді», який адмініструється ІСАР «Єднання». Фінансову підтримку проекту надає Королівство Нідерландів через Програму розбудови миру та відновлення ПРООН в Україні.


Учасники зустрілися у Музеї історії та археології МДУ, де мали можливість познайомитися з трьома «живими книгами» – людьми, які розповіли про традиції, що існували й існують у їхніх родинах.


Традиції вірменського етносу через призму весільних традицій представив Армен Оганесян. Акцент на релігійних святах та особливостях приготування святкових страв азербайджанців зробила Сахібе Мамедова.


Представниця грецького етносу Ірина Бадасен презентувала генеалогічне древо своєї родини, поділилася кулінарними традиціями своїх родичів, розповіла про святкові страви. Також учасники скуштували страви сучасної грецької кухні Приазов’я – кураб'є та янтихи. 


25 вересня о 14:40 на історичному факультеті Маріупольського державного університету (ауд. 212) відбудеться друга діалогова зустріч у рамках кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «Human Rights». На учасників очікує перегляд кінострічки «Боротьба Джамали», обговорення долі кримських татар і дегустація страв кримсько-татарської кухні.


Читайте також: У МДУ пройшла перша зустріч учасників проекту «Mariupol Space for peаce»

Переглядів: 182 | Додав: Press