Головна » 2018 » Вересень » 25 » «Mariupol Space for Peаce»: учасники проекту обговорили питання депортації кримськотатарського народу
18:21
«Mariupol Space for Peаce»: учасники проекту обговорили питання депортації кримськотатарського народу

Сьогодні у Маріупольському державному університеті пройшла друга діалогова зустріч у рамках проекту «Mariupol Space for Peаce», під час якої учнівська та студентська молодь разом із небайдужими маріупольцями обговорювала гостре питання депортації представників різних етносів. Особливу увагу зосередили на трагедії кримськотатарського народу та її місці в історії України.

Захід поєднали із засіданням кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «Human Rights», який діє на історичному факультеті під керівництвом доцента кафедри історичних дисциплін Світлани Арабаджи. Учасники зустрічі дивилися документальний фільм «Боротьба Джамали» шведської журналістки Елін Йонссон, представлений на Мандрівному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка розповідала про долю кримських татар на прикладі історії родини української співачки - переможниці конкурсу «Євробачення» Джамали (Сусани Джамаладінової).


На початку засідання Світлана Арабаджи розповіла про історію та кулінарні звичаї кримсько-татарського народу і запропонувала учасникам скуштувати традиційні солодощі, зокрема пахлаву. Це супроводжувалося переглядом тематичного відео, з якого присутні дізналися про сімейні обряди цього етносу. 


Велике вражання на учасників діалогової зустрічі справила кінострічка «Боротьба Джамали», викликавши переважно сум, тривогу та розпач. Під час обговорення присутні пригадали інші випадки насильницького виселення людей із їх домівок, наприклад, греків, вірмен, поляків, німців.


На завершення заходу координатор проекту «Mariupol Space for Peаce» Світлана Арабаджи процитувала Олега Сенцова, українського кінорежисера родом з Криму, який наразі перебуває під арештом у Росії: «Боягузтво – найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається іноді з маленького такого боягузтва».


Наступна діалогова зустріч пройде на базі Музею історії комбінату імені Ілліча та об'єднає представників різних релігій. На цей раз учасників заходу пригощатимуть стравами вірменської, азербайджанської та карачаївської кухонь.


Читайте також: «Mariupol Space for Peаce»: у МДУ знайомилися з вірменським, азербайджанським та грецьким етносами

Переглядів: 180 | Додав: Прес-центр