Головна » 2019 » Вересень » 17 » Mariupol Space for Trust: історики МДУ, школярі та поліцейські обговорили питання захисту прав людини
18:34
Mariupol Space for Trust: історики МДУ, школярі та поліцейські обговорили питання захисту прав людини

Цієї суботи на базі Маріупольського державного університету відбулася чергова зустріч ініціативної групи проєкту «Mariupol Space for Trust. Побудова довіри до поліції для захисту безпеки і прав людини»: школярів, студентів, викладачів і поліцейських.

Учасники заходу працювали за двома напрямами створювали макети роздаткового матеріалу, який буде використовуватися під час майбутніх безпекових студій, та розробляли завдання міні-квесту для учнівської молоді на тему «Відповідальність і покарання дітей: історія та сучасність». 


Наступним заходом у рамках проєкту «Mariupol Space for Trust» стала безпекова студія на тему «Громадянин і держава: як відстоювати свої права», яка пройшла на історичному факультеті МДУ 16 вересня. під час якої учасники переглянули документальну стрічку «Ґабріель повідомляє з Чемпіонату світу» голандської режисерки Ельс ван Дріль й обговорили тему захисту прав людини. Захід проводив студент III курсу спеціальності «Середня освіта. Історія» Ісидор Бадасен.


У дискусії взяли участь студенти-історики, учні загальноосвітньої школи №№ 25, 51, доцент кафедри історичних дисциплін, куратор проєкту «Mariupol Space for Trust» від МДУ Світлана Арабаджи і випускники МДУ: інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Донецькій області, старший лейтенант поліції Євгенія Іванченко і вчитель історії та права загальноосвітньої школи № 25 Марк Бородай.


Фільм «Ґабріель повідомляє з Чемпіонату світу» оповідає, як під час підготовки до Чемпіонату світу з футболу - 2014 бразильський хлопчик Ґабріель Матос стає свідком прокладання залізниці через квартал, де він живе. Обурений цими подіями, хлопчик розміщує у своєму блозі відеозапис, як бульдозери руйнують його район. У майбутньому Ґабріель, стаючи журналістом, намагається захистити свої права.

У фільмі розповідається про порушення прав дитини, формування громади заради боротьби проти наркоманії серед дітей та підлітків. Ґабрієль і його друг намагаються через футбол створити альтернативу для дозвілля юних бразильців. Перегяд фільму дозволив поринути в атмосферу бразильських фавел. Я зміг побачити ту частину Чемпіонату світу з футболу, яка не потрапила до об'єктиву камер світових ЗМІ, саме тих бразильців, які шалено полюбляють футбол, але не мають матеріальних можливостей бути присутніми на матчі,

студент Ісидор Бадасен.

 

У стрічці яскраво виражена проблема незайнятості дітей і дорослих людей в сучасному світі. Країна не турбується про вільний час своїх громадян, котрі починають пиячити або вживати наркотики. Найбільше сподобалося у фільмі, що саме діти розуміють цю проблему і, незважаючи на вік, намагаються її якось вирішити. Цікавий факт: у країні, де кожен другий фанатіє від футболу, вирішують провести Чемпіонат, але з розрахунком на багатших іноземців-глядачів. І це у той час, коли самі бразильці не мають можливості завітати на довгоочікуване шоу. Багато моментів засмутили і наштовхнули на роздуми, з’явились ідеї для подолання схожих проблем у власному місті,

студентка Дар’я Зайцева.


Проект «Mariupol Space for Trust. Побудова довіри до поліції для захисту безпеки і прав людини» реалізується громадською організацією «Культурно-освітня платформа «Сенс» у партнерстві зі студентським науковим історико-археологічним товариством МДУ у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.


Партнерами проекту виступають Управління патрульної поліції в Донецькій області, відділ ювенальної превенції поліції Управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області, Центр ґендерних досліджень і освіти ПРООН, маріупольські загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №№ 24, 25, 30, 33 і 51.


За рішенням учасників зустрічі темою наступної безпекової студії буде «Структура поліції. Обов’язки та повноваження патрульної поліції».
 

Читайте також: Mariupol Space for Trust: історики МДУ і поліцейські провели майстерню з розробки квестів, інфографіки та наліпок

Переглядів: 509 | Додав: Press2