Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Понеділок, 19.02.2018, 19:54
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал
 • Головна » 2016 » Листопад » 10 » Маріупольський державний університет - ровесник незалежності Української держави - відзначає 25-річчя
  15:37
  Маріупольський державний університет - ровесник незалежності Української держави - відзначає 25-річчя

  10 листопада у Маріупольському державному університеті пройшла прес-конференція ректора, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, професора, Почесного Генерального консула Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтина Балабанова, присвячена святкуванню 25-річчя вузу. Під час спілкування з журналістами ректор нагадав, з чого розпочалася історія університету, і розповів про досягнення колективу, якими ознаменувалася перша чверть століття МДУ.

   

  Маріупольський державний університет – ровесник незалежної України, який за короткий термін пройшов шлях від гуманітарного коледжу при ДонДУ до класичного університету, який входить до сотні кращих вітчизняних вузів III-IV рівнів акредитації згідно з рейтингом «Топ-200 Україна». Зараз це єдиний класичний вуз у Донецькій області та один з 28 в Україні.

  Освітня діяльність

  Згідно з новим Переліком спеціальностей Маріупольський держуніверситет готує фахівців за 40 освітніми програмами, серед яких такі рідкісні для регіональних вузів бакалаврські програми, як «Міжнародні відносини», «Журналістика», «Реклама та зв'язки з громадськістю», «Соціологія», «Культурологія», італійський і новогрецька мови, і магістерські програми: «Місцеве самоврядування», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Управління навчальним закладом».

  Під час прес-конференції Костянтин Балабанов повідомив, що у 2017 році планується відкриття нових затребуваних бакалаврських програм «Кібербезпека», «Початкова освіта» і магістерських програм «Міжнародний бізнес» та «Фізична культура».

  На сьогоднішній день у Маріупольському державному університеті навчається понад 3200 студентів, у тому числі 120 переселенців з тимчасово окупованих територій і 100 студентів-іноземців з Греції, Китаю, Туреччини, Азербайджану, Камеруну, Нігерії та інших країн.

  Кадровий склад

  Процес якісної підготовки кадрів забезпечує 21 кафедра, а це понад 250 викладачів, серед яких понад 30 докторів наук і понад 140 кандидатів наук. Ректор з гордістю відзначив, що колектив МДУ на 80% складається з його найкращих випускників. Традиція виховання власних науково-педагогічних кадрів зумовлена ​​тим, що на момент створення коледжу у Маріуполі не було висококваліфікованих фахівців гуманітарного профілю – лекції читали викладачі Донецького державного університету. Завдяки зростаючому науковому потенціалу МДУ у місті з’явилися перші доктора політичних, історичних, педагогічних, філологічних, соціологічних, юридичних наук.

  Нагадаємо, що у 1991 році навчальний процес у гуманітарному коледжі забезпечували 11 викладачів, з яких тільки троє мали вчений ступінь кандидата наук.

  Наукова діяльність

  Університет – це, перш за все, наука. Щорічно на кафедрах МДУ ведеться розробка близько 20 науково-дослідних тем, низка з яких фінансується за рахунок коштів держбюджету, проходить до 15 науково-практичних конференцій всеукраїнського і міжнародного рівнів. Велику роль у зміцненні міжнародних зв’язків Маріуполя та України зіграли 6 масштабних наукових форумів, організованих вузом і присвячених актуальним питанням розвитку освіти, науки, культури, екологічної та соціальної сфер.

  Широко відомі в Україні наукові школи, сформовані провідними вченими університету: Костянтином Балабановим, Георгієм Почепцовим, Оленою Булатовою, Катериною Щербаковою, Володимиром Романцовим.

   У 2005 році у МДУ створена аспірантура, яка готує наукові кадри з 11 спеціальностей, а також успішно функціонують спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій, що дозволяє говорити про замкнутий цикл підготовки фахівців на базі університету. Активно розвивається студентська наука. У роботі 53 студентських наукових товариств беруть участь понад 1600 студентів.

  Міжнародна діяльність

  З перших років роботи Маріупольський державний університет заявив про себе як про центр народної дипломатії. Це єдиний вуз Донецької області, який приймав трьох президентів іноземних держав: президентів Греції Костянтиноса Стефанопулоса і Каролоса Папуляса, Президента Кіпру Дімітріса Хрістофіаса.

   

  Університет розробив унікальну модель міжнародного співробітництва, про ефективність якої свідчать такі факти:

  • університет підписав понад 100 договорів із зарубіжними партнерами – це найвищий показник по Донецькому регіону;

  • за 25 років вуз відвідали близько 650 офіційних зарубіжних делегацій загальною чисельністю понад 2000 осіб;

  • тільки за останній рік МДУ зустрів 15 іноземних делегацій, у складі яких університет відвідали Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, міністри закордонних справ Литви та Швейцарії, посли і генеральні консули США, Японії, Франції, Німеччини, Греції, Кіпру, Литви, Швеції, Чехії;

  • за 25 років близько 4000 студентів і викладачів МДУ пройшли стажування за кордоном у більш ніж 20 країнах;

  • серед 22 почесних професорів університету перші особи іноземних держав, відомі вчені, дипломати, державні та громадські діячі Греції, Кіпру, Італії, що говорить про міжнародне визнання і велику підтримку університету з боку зарубіжних партнерів;

  • МДУ бере участь у престижних міжнародних проектах, серед яких програма подвійних магістерських дипломів «Еразмус+», майстер-план «Чисте повітря для Маріуполя», який реалізується спільно з німецькими партнерами, програми підготовки журналістів спільно з Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Академією української преси, німецькими фондами Фрідріха Науманна та Конрада Аденауера;

  • на базі університету працюють Інформаційний центр ЄС, Представництво Європейської організації публічного права, Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень, єдина на території країн пострадянського простору бібліотека елліністичних студій «Костянтинос Левендіс», італійський, польський, ізраїльський, китайський культурні центри.

   

  Студентське життя

  Студенти Маріупольського державного університету – це активна й ініціативна молодь, яка гідно проявляє себе не лише у навчанні, а й у науці, творчості, спорті, громадській діяльності. Візитною карткою університету є народний ансамбль танцю «Промінь». Створений у 2008 році, колектив на високому рівні представляє українську культуру за кордоном. Учасники ансамблю регулярно беруть участь у міжнародних фестивалях у Греції, Італії, Швеції, Латвії, Фінляндії, Естонії, на Кіпрі, прославляючи рідний університет, Маріуполь та Україну.

   

  На міському і загальнодержавному рівнях відомі такі молодіжні організації, як Студентська рада МДУ і Ліга політологів-міжнародників «ДИПКОРПУС». Студенти на постійній основі надають допомогу соціально незахищеним категоріям громадян. На це націлені благодійні ініціативи у рамках проекту «З теплом в серці», а також робота Юридичної клініки МДУ.

  Студенти Маріупольського державного університету займаються активною волонтерською діяльністю. Вони брали участь у роздачі гуманітарної допомоги від країн Євросоюзу постраждалим у результаті обстрілу МКР «Східний», розвантаженні і видачі гуманітарної допомоги, яка прибула з Кіпру, проводили збір продуктів харчування для військовослужбовців, теплих речей, ліків, іграшок, предметів особистої гігієни для вимушених переселенців, організовували свята для дітей, які переїхали із зони АТО. Ця робота триває і зараз.

  Випускники

  Особлива гордість університету – це його випускники. За роки роботи МДУ підготував понад 16 000 висококваліфікованих фахівців. Зараз вони успішно працюють у Маріуполі й інших містах України, більше 800 випускників продовжують навчання і працюють за кордоном – у Греції, Італії, США, Німеччини, Франції, Великобританії, Іспанії, Чехії, Польщі, Бельгії, Австрії, Нідерландах, Австралії, ОАЕ, на Кіпрі та в інших країнах світу.

  В умовах складної військово-політичної ситуації у державі роль МДУ як центру соціальної, культурної та волонтерської активності стрімко зросла. Відчуваючи велику відповідальність за майбутнє Маріуполя та України, колектив Маріупольського державного університету продовжує стабільно працювати, будувати і втілювати у життя масштабні плани, активно брати участь у громадському житті міста і країни, зміцнювати міжнародні зв’язки та свої позиції у європейському науково-освітньому просторі.

  Разом з тим першочерговим завданням вузу, як і раніше, залишається формування інтелектуальної еліти українського суспільства, виховання справжніх патріотів України.

  Переглядів: 896 | Додав: Прес-центр


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Листопад 2016  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930

             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com