Головна » 2020 » Січень » 23 » Нові можливості для студентів: МДУ підписав угоди про розширення співпраці з маріупольськими ЗМІ
17:57
Нові можливості для студентів: МДУ підписав угоди про розширення співпраці з маріупольськими ЗМІ

23 січня відбулось урочисте підписання договорів про розширення співпраці між Маріупольським державним університетом і ЗМІ Маріуполя з метою підвищення якості підготовки майбутніх журналістів. Угоди передбачають, зокрема, проведення практичних занять на спеціальності «Журналістика» на базі маріупольських засобів масової інформації за принципом дуальної освіти.

Телевізійну майстерність студенти вдосконалюватимуть на базі телеканалу «Маріупольське телебачення», практичні заняття з газетно-журнального фаху проходитимуть у редакції газети «Приазовський робочий», а практичні навички з радіовиробництва майбутні журналісти здобуватимуть у телерадіокомпанії «Євростудія».


Церемонія підписання договорів проходила за участі ректора МДУ, члена-кореспондента НАПН України, професора, Почесного Генерального консула Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтина Балабанова, декана факультету філології та масових комунікацій МДУ, професора, директора ПрАТ «ТРК «Євростудія» Світлани Безчотнікової, директора-головного редактора ПрАТ «Газета «Приазовський робочий», голови Донецької обласної організації НСЖУ Олени Калайтан і президента ТОВ «ТРО «Маріупольське телебачення» Миколи Осиченка, а також викладачів кафедри соціальних комунікацій і студентів спеціальності «Журналістика».


Підписання угод сприятиме успішній реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм», одним з учасників якого є Маріупольський держуніверситет. 
 

Мені приємно відзначити, що МДУ бере активну участь у такому престижному міжнародному проєкті Еразмус+ разом із провідними вишами України, а також університетами Великої Британії, Австрії, Польщі, Швеції. Це дозволяє обмінюватися досвідом і готувати фахівців за європейськими стандартами. Студенти, які будуть вступати на спеціальність «Журналістика і соціальна комунікація» в цьому році, навчатимуться вже за новою програмою, 

– Костянтин Балабанов. 


Проєкт DESTIN фінансується Європейським Союзом і має на меті, зокрема, впровадження європейських моделей журналістської освіти, реформування навчальних планів, підготовку академічного та фахового персоналу, розповсюдження онлайн-курсів з медіаграмотності для різних цільових груп. 
 

У рамках проєкту викладачі кафедри соціальних комунікацій наразі розробляють англомовні версії бакалаврської та магістерської програм з журналістики, які в березні цього року проходитимуть оцінювання європейськими колегами та перевірку на готовність до впровадження у навчальний процес.


Пропозицію щодо посилення практичної складової підготовки майбутніх журналістів і готовність співпрацювати в цьому напрямку неодноразово висловлювали керівники маріупольських ЗМІ. 
 

Ті практичні заняття, які проходитимуть на базі нашого телеканалу, будуть спрямовані, перш за все на те, щоб навчити вас працювати. ЗМІ постійно приходиться підлаштовуватися під реалії життя. З кожним роком все більш відчутна діджиталізація, тому ми навчимо вас, як правильно писати блоги та відеоблоги, робити відеосюжети, щоб вони підходили як для аудиторії телебачення, так і для аудиторії соціальних мереж. Також ми будемо відбирати кращих людей на курсі і залучати їх до практики на центральних телеканалах у Києві, і таким чином показувати відмінності у роботі регіональних і центральних ЗМІ,


– Микола Осиченко. 


У свою чергу директор-головний редактор газети «Приазовський робочий» Олена Калайтан розповіла про намір навчати не лише студентів, а й школярів, які зможуть отримати перший журналістський досвід у редакції, а потім вступити до університету й опанувати всі тонкощі обраної професії.


Читайте також: Студенти-екологи МДУ проходитимуть практику на базі природного заповідника «Кам’яні могили»


Підпишіться на телеграм-канал t.me/mdu_mariupol і першими дізнавайтеся найцікавіші новини МДУ

Переглядів: 462 | Додав: Press2