Головна » 2018 » Квітень » 16 » МДУ долучився до проведення «Маріупольської книжкової толоки»
09:56
МДУ долучився до проведення «Маріупольської книжкової толоки»

14-15 квітня проходив Міжнародний фестиваль «Маріупольська книжкова толока», який став однією з найбільших літературно-мистецьких подій на Сході України. Проект був організований ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID у партнерстві з Маріупольською міською радою, Маріупольським державним університетом і Маріупольським союзом молоді.

На урочистому відкритті організаторів, учасників і гостей фестивалю привітали директор фестивалю Ігор Гармаш директор департаменту культурно-громадського розвитку Діана Трима, ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов, заступниця директора Українського інституту книги Анастасія Левкова. Ректор підкреслив важливість цієї події для розвитку культурного потенціалу міста і побажав присутнім цікавих і плідних вихідних у найприємнішому оточенні – в оточенні книг.

 

«Маріупольська книжкова толока» об’єднала 30 видавництв і близько 100 письменників з усієї України. Програма фестивалю включає творчі зустрічі з митцями, презентації книг, музичні виступи, спектаклі, кіноперегляди, поетичні читання, лекції, дискусії та майстер-класи. Загалом протягом двох днів, 14-15 квітня, відбулося близько півтори сотні культурних заходів.

 

У день відкриття фестивалю співробітники наукової бібліотеки МДУ організували презентацію інформаційно-ресурсного центру «Mariupol Window on America Cente», який працює на базі бібліотеки. Координатор центру Олена Охріменко провела вікторину, під час якої гості фестивалю відповідали на питання про Сполучені Штати Америки та вигравали книжки, надані Посольством США в Україні.

 

15 квітня у рамках «Маріупольської книжкової толоки» відбулася дискусія з журналісткою-правозахисницею Ольгою Веснянкою і директоркою Гендерного центру досліджень і освіти МДУ Юлією Константиновою «Пишемо про жінок». Говорили про те, чого не вистачає у висвітлені жіночої історії, як висвітлюють новини тепер, яка роль жінки у літературі. Також учасники заходу змогли ознайомитися із літературними новинками з гендерної тематики. 

 

Активну участь у проведенні фестивалю взяли студенти університету. Вони входили до складу розпорядчої групи, виступали у ролі операторів і фоторепортерів. 

 

Читайте також: До Міжнародного дня ромів у МДУ відбулося засідання кіноклубу «Human Rights»

Переглядів: 297 | Додав: Прес-центр