Головна » 2018 » Жовтень » 31 » Студенти МДУ шукали спільні та відмінні риси федеральних земель Німеччини
15:27
Студенти МДУ шукали спільні та відмінні риси федеральних земель Німеччини

30 жовтня у рамках Тижнів Німеччини в Україні на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету відбулася презентація «Федеральні землі Німеччини: спільне та відмінне». Захід був організований кафедрою німецької та французької філології і проходив у форматі святкового ярмарку. 

Студенти МДУ, які вивчають німецьку мову як першу і другу іноземну, представили традиції федеральних земель Німеччини у вигляді яскравих плакатів, організували дегустацію страв німецької кухні і тематичні конкурси. Всі охочі мали змогу скуштувати традиційні страви різних федеральних земель Німеччини: брецлі, струделі, берлінери, різдвяне печиво, ковбаски, тушковану капусту.


Як розповіла завідувач кафедри німецької та французької філології МДУ, доцент Юлія Кажан, опрацьовуючи матеріали за темою заходу, студенти дійшли висновку, що федеральні землі Німеччини мають як спільні, так і відмінні риси.

 

Відмінності стосуються наприклад, системи шкільної освіти: в Берліні, наприклад, учні навчаються в початковій школі шість років, в той час, як у Мюнхені чотири. Та й предмети, які вивчаються в школі, можуть різнитися. Німеччина також відома своїми діалектами: не факт, що представники північних земель без проблем зрозуміють мешканця Баварії, якщо обидва будуть спілкуватися на діалекті. Але все ж таки, німці – це єдиний народ, який відомий у світі своєю пунктуальністю, любов’ю до порядку та працьовитістю, 

– Юлія Кажан.

 

Тижні Німеччини в Україні тривають і вже завтра на факультет іноземних мов завітають віце-консул ФРН у Донецьку (офіс Дніпро) Петер Шмайль і лектор DAAD Олаф Міттельштрасс.


Читайте також: Тижні Німеччини в Україні: 1 листопада – презентація стипендій DAAD і відкриття фестивалю «Нове німецьке кіно»

Переглядів: 151 | Додав: Press