Головна » 2018 » Листопад » 7 » МДУ і Донецький апеляційний суд підписали меморандум про співпрацю
17:24
МДУ і Донецький апеляційний суд підписали меморандум про співпрацю

7 листопада відбулося підписання Меморандуму про взаємодію та співробітництво між Маріупольським державним університетом і Донецьким апеляційним судом.

У рамках співпраці представники судової системи будуть зустрічатися зі студентами та викладачами, проводити тренінги, лекції, брати участь у наукових конференціях, а студенти спеціальностей «Право» та «Журналістика» – проходитимуть практику в Донецькому апеляційному суді.

Також в університеті планується створити навчальний зал судових засідань, на базі якого студенти вивчатимуть окремі стадії судочинства і розвиватимуть навички судової риторики. Судді Донецького апеляційного суду підтримали цю ідею і погодилися брати участь у моделюванні судових засідань.


МДУ – перший університет Донеччини, з яким Донецький апеляційний суд підписує меморандум і розпочинає всебічну співпрацю. Для знайомства з університетом до МДУ завітала численна делегація суддів на чолі з головою Донецького апеляційного суду Олександром Лісовим. Алею почесних професорів, Музей історії та археології, міжнародні інформаційні, культурні та наукові центри університету, зокрема нещодавно відкритий центр «Вікно в Америку», гостям показав ректор МДУ, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов.


Важливим пунктом програми візиту була зустріч суддів зі студентами спеціальностей «Право» та «Журналістика». Під час зустрічі майбутнім юристам і журналістам розповіли про напрямки діяльності апеляційного суду та районних судів Донецької області у контексті судової реформи, яка почалася у 2015 році, а також про перспективи співпраці суду із засобами масової інформації.


Ректор Костянтин Балабанов нагадав, що МДУ і Донецький апеляційний суд вже мають досвід успішного співробітництва. З 2017 року на базі університету проходять курси підвищення кваліфікації адвокатів, на яких викладачами виступають судді апеляційного суду. Першокурсники-правознавці МДУ регулярно відвідують Донецький апеляційний суд, де для них проводять екскурсію й організовують зустріч із керівництвом. Понад 60 випускників спеціальності «Право» успішно працюють в апараті Донецького апеляційного суду і в районних судах.


Як зазначив голова Донецького апеляційного суду Олександр Лісовий, серед головних завдань, які будуть вирішуватися у рамках підписаного меморандуму, – забезпечення відкритості судів і доступу громадян до правосуддя, допомога у підготовці фахівців, які висвітлюватимуть діяльність судової системи грамотно й об’єктивно, з метою зміцнення довіри до судової влади в цілому.


Читайте також: МДУ увійшов до команди проекту Erasmus+ «Журналістська освіта за демократію в Україні»

Переглядів: 193 | Додав: Прес-центр