Головна » 2018 » Липень » 18 » МДУ приєднався до Мережі університетів Чорноморського регіону
13:47
МДУ приєднався до Мережі університетів Чорноморського регіону

Маріупольський державний університет увійшов до Мережі університетів Чорноморського регіону (BSUN) – авторитетної міжнародної організації, яка об’єднує більше 100 вишів із 12 країн світу.

На XIII конференції ректорів Чорноморського регіону, яка проходила у червні на базі Салонікського університету імені Аристотеля, учасники проаналізували заявку Маріупольського держуніверситету та супроводжуючі документи і встановили, що МДУ відповідає всім вимогам Членського статуту.


Мережа університетів Чорноморського регіону BSUN створена у 1998 році з метою розвитку співробітництва і взаємообміну в освітній, науковій, і культурній сферах серед університетів та інших установ держав-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС): Азербайджану, Албанії, Вірменії, Болгарії, Грузії, Греції, Туреччини, України тощо. 

Мережа сприяє встановленню побратимських відносин між університетами-членами BSUN, заохоченню співпраці у галузі науки та освіти між університетами, дослідницькими установами, неурядовими організаціями, інвесторами й економічними структурами університетів-членів; просуванню багатосторонніх спільних проектів, які розробляються у рамках BSUN та ОЧЕС.

Крім того, організація виступає як сполучна ланка між Міністерствами освіти, науки і техніки, Академіями наук та іншими організаціями та установами університетів і держав-членів BSUN. Вона працює у тісній взаємодії з ОЧЕС, Парламентською Асамблеєю ЧЕС, Діловою радою ЧЕС, Чорноморським банком торгівлі та розвитку, Міжнародним чорноморським клубом тощо.

Для Маріупольського державного університету членство у BSUN відкриє можливості для розширення мережі міжнародних контактів, реалізації спільних із зарубіжними партнерами наукових, освітніх і культурних проектів, обміну досвідом у галузі підготовки фахівців, освітнього менеджменту, інтернаціоналізації вищої школи.

Зауважимо, що МДУ входить також до Європейської асоціації університетів, Європейської організації публічного права, Мережі Середземноморських університетів та Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи. На сьогодні виш реалізує понад 110 угод про співробітництво з університетами, науковими установами, обласними і міськими адміністраціями, громадськими організаціями та фондами зарубіжних країн.

Завдяки успішній міжнародній співпраці за останні 5 років більше 1000 викладачів, аспірантів та студентів МДУ пройшли стажування за кордоном. Понад 1000 випускників університету живуть, працюють і продовжують навчання за кордоном – у більш ніж 30 країнах світу, виступаючи провідниками української культури і духовності.

Читайте також: День Франції в Маріуполі: ректор МДУ зустрівся із Послом Ізабель Дюмон

Переглядів: 146 | Додав: Прес-центр