Головна » 2018 » Жовтень » 26 » МДУ приєднався до святкування Дня «Охі» у Маріуполі
15:44
МДУ приєднався до святкування Дня «Охі» у Маріуполі

26 жовтня у грецькому культурному центрі «Меотіда» відбувся урочистий захід з нагоди Дня «Охі» і 74-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Організаторами виступили Маріупольський державний університет, Генеральне консульство Грецької Республіки в Маріуполі, Федерація грецьких товариств України і Маріупольське товариство греків. У заході взяли участь викладачі та студенти факультету грецької філології та перекладу.

День «ОХІ» відзначається в усіх країнах світу, де є грецька діаспора. 28 жовтня 1940 року італійський диктатор Беніто Муссоліні висунув грецькому уряду ультиматум із вимогою дозволити італійським військам зайняти територію Греції, на що грецький народ одностайно відповів «Ні» («ОХІ») і вступив у нерівну боротьбу з ворогом.


На відкритті урочистого заходу прозвучали гімни Греції та України. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі, Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу та ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Вони відзначили глибоку символічність того факту, що два братніх народи –  України та Греції – цього дня уславлюють подвиг героїв, які стали на захист Батьківщини у роки Другої світової війни, і тих, хто продовжує боронити рідну землю у наш час.


Пам'ять загиблих у Другій світовій війні і тих, хто віддає життя, захищаючи кордони незалежної України, присутні вшанували хвилиною мовчання.


Творчі номери підготували студентки факультету грецької філології та перекладу МДУ Вікторія Кондратьєва, Олександра Ліпська та Анна Повод, вихованці дошкільної групи Маріупольського товариства греків та учні маріупольських загальноосвітніх шкіл №№ 8, 47, колектив грецького танцю Маріупольського товариства греків, народний фольклорний ансамбль «Сартанські самоцвіти» та зразковий чоловічий ансамбль грецького танцю «Зорба».


По завершенні заходу за традицією прозвучав гімн греків України «Емброс» у виконанні лауреата Міжнародного фестивалю грецької пісні імені Тамари Каци Тетяни Сагірової.


Читайте також: У МДУ презентували студентські переклади творів Василя Сухомлинського новогрецькою мовою

Переглядів: 140 | Додав: Press