Головна » 2021 » Березень » 31 » Студенти спеціальності «Кібербезпека» МДУ навчатимуться за методиками американських вишів
14:50
Студенти спеціальності «Кібербезпека» МДУ навчатимуться за методиками американських вишів

Маріупольський державний університет взяв участь у спеціальній програмі для покращення вищої освіти у галузі кібербезпеки від проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). МДУ став одним із 14 закладів вищої освіти України, яких відібрали експерти проєкту.

Програма передбачає проведення тренінгів і курсів підвищення кваліфікації для освітян вишів-учасників, які спеціалізуються на захисті кіберпростору. Навчання розпочнеться цього літа і триватиме протягом трьох років. Його проводитимуть провідні викладачі американських закладів – Університету Пердью та Флоридського міжнародного університету.


Нові знання дозволять освітянам Маріупольського університету вже з наступного навчального року викладати студентам спеціальності «Кібербезпека» за сучасними методиками. Крім того, програма включає розвиток кіберполігонів на базі університетів для набуття практичних навичок молоді.
 

Ця чудова ініціатива є надзвичайно важливою для нашого університету, адже ми знаходимося в зоні проведення Операції Об'єднаних сил. Разом з українськими спецслужбами ми боронимо суверенітет і національну безпеку. Я певен, що програма сприятиме якісній підготовці випускників, які встануть на захист України,

– ректор МДУ Микола Трофименко.


Інформаційний простір є одним із найважливіших елементів забезпечення національної безпеки. Маріупольський університет готує фахівців із захисту кіберпростору за унікальною для Донеччини спеціальністю з 2017 року. Студенти вчаться забезпечувати інформаційну безпеку громадян, організацій, підприємств та установ з урахуванням можливих зовнішніх впливів, імовірних загроз і рівня розвитку технологій захисту інформації.
 

Вважаючи військово-політичну ситуацію, у якій ми зараз знаходимося, підготовка фахівців, які здатні організовувати і підтримувати забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки, є необхідністю.

Пріоритетними напрямами у сфері кіберзахисту є безпека державних інформаційних ресурсів, особистих даних громадян та бізнесу. Як показує досвід розвинутих держав, потреба у таких фахівцях із часом тільки зростає,

– завідувач кафедри математичних методів та системного аналізу
Тетяна Шабельник.


Читайте також: Студент МДУ Владислав Синєок – переможець Міжнародної олімпіади з іноземних мов

Переглядів: 590 | Додав: Press2