Головна » 2018 » Жовтень » 19 » МДУ – учасник міжнародного проекту Ґете-Інституту «Цифровий мережевий університет»
16:13
МДУ – учасник міжнародного проекту Ґете-Інституту «Цифровий мережевий університет»

11-12 жовтня у Берліні відбулися заходи з нагоди офіційного старту проекту «Цифровий мережевий університет», який реалізує Ґете-Інститут спільно з університетами Німеччини, Австрії, Грузії, України та інших країн. У проекті бере участь і Маріупольський державний університет.

В урочистому відкритті Цифрового мережевого університету взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи МДУ Ірина Петрова і декан факультету іноземних мов Олена Павленко. Програма заходів включала подіумну дискусію, присвячену актуальним проблемам освіти, і робочу зустріч, на якій обговорювалися організаційні питання подальшої роботи учасників проекту.


У межах заходів, які проходили у столиці Німеччини, був підписаний Меморандум про порозуміння між Ґете-Інститутом і Маріупольським державним університетом, який передбачає розвиток співпраці у сферах освіти і культури у рамках Цифрового мережевого університету. 


Цифровий мережевий університет – це віртуальне об’єднання закладів вищої освіти, створене для довгострокової співпраці. Освітні заклади-учасники надають в онлайн-режимі навчальні курси, які сертифіковані за Загальноєвропейською системою взаємного визнання оцінок ECTS і визнаються усіма мережевими партнерами. Доступ до онлайн-курсів матимуть лише студенти університетів-учасників.


Мета мережевого університету – сприяння взаємному порозумінню, яке відбуватиметься через структурований міжкультурний обмін та спільне створення навчальних пропозицій у сферах освіти для сталого розвитку, інтер- або транскультурності, запобігання конфліктів та пошуку миру. Проект підтримує Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини у рамках програми «Східне партнерство».


Першою переваги проходження онлайн-курсу на платформі мережевого університету зможе оцінити магістрантка спеціальності «Мова та література (німецька)» Ольга Торчило. Вона зареєструвалася на курс «Створюємо майбутнє разом», розроблений Рурським університетом у Бохумі (Німеччина) та Віденською вищою школою аграрної та екологічної педагогіки (Австрія). За підсумками 12-тижневого навчання, студентка отримає сертифікати Ґете-Інституту й університетів, які створили курс.


Викладачі кафедри німецької та французької філології МДУ у рамках Цифрового мережевого університету розроблятимуть курс, присвячений сучасним методикам викладання іноземних мов. 


Читайте також: Освітня подорож від Ґете-Інституту: професор МДУ Олена Павленко розповідає про німецьку систему освіти

Переглядів: 193 | Додав: Прес-центр