Головна » 2018 » Серпень » 22 » МДУ увійшов до команди проекту Erasmus+ «Журналістська освіта за демократію в Україні»
12:23
МДУ увійшов до команди проекту Erasmus+ «Журналістська освіта за демократію в Україні»

10 вишів із різних областей України увійшли до команди проекту європейської програми Erasmus+ «Журналістська освіта за демократію в Україні». Один із них Маріупольський державний університет.

До реалізації проекту долучаться фахівці британських, польських, ірландських та шведських університетів, а також професійних організацій Великої Британії, Австрії, Нідерландів та України.

Команда дослідників шукатиме способи підвищення якості бакалаврських і магістерських програм із журналістики до стандартів ЄС, сприяння працевлаштуванню студентів за фахом, просування медіаграмотності у суспільстві, налагодженню міжнародної мобільності. У рамках проекту також планується удосконалити оснащення лабораторій факультетів журналістики України надати сучасне відеообладнання, комп’ютерне устаткування, спецтехніку тощо. Загальний бюджет проекту складає близько 800 тисяч євро.


Для покращення журналістської освіти учасники проекту відвідають профільні університети за кордоном та розкажуть про свій досвід під час лекцій в Україні. Серед запланованих заходів  перегляд і перехресна експертна оцінка освітніх програм на факультетах журналістики в українських вишах, проведення днів відкритих дверей і презентацій оновлених програм, розробка онлайн-курсів із медіаграмотності, їх апробація та запуск у режимі дистанційної освіти тощо.


За результатами проекту учасники представлять на розгляд Міністерства освіти і науки України Національні рекомендації щодо впровадження оновлених програм підготовки журналістів у вишах країни. 


Окрім вчених МДУ, серед учасників проекту будуть представники КНУ імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського католицького університету, Сумського державного університету, Ужгородського національного університету й інших авторитетних закладів вищої освіти. Координатором проекту є Університет Бат Спа (Велика Британія), партнерами Міністерство освіти і науки України та Українська асоціація студентів.


Маріупольський державний університет готує журналістів уже 15 років, і попит на цю спеціальність досі є дуже великим. Цього року від абітурієнтів надійшло 139 заяв для вступу на перший курс. Навчальний процес на спеціальності «Журналістика» забезпечують досвідчені викладачі вишу і провідні вітчизняні медіаексперти: президент Академії української преси, професор Валерій Іванов, голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов. Випускники МДУ успішно працюють у міських, регіональних та всеукраїнських ЗМІ, а також в інформаційних структурах органів місцевого самоврядування, поліції та громадських організацій.


Університет активно співпрацює із зарубіжними партнерами, які допомагають підвищувати якість підготовки журналістів на базі вишу. Серед основних – Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Фонд Конрада Аденауера, Фонд Фрідріха Науманна «За Свободу» (Німеччина). У рамках цього співробітництва студенти регулярно відвідують тренінги та семінари, на яких вивчають сучасні тенденції розвитку мас-медіа та світові стандарти журналістики.


За матеріалами сайту МОН України


Читайте також: МДУ став учасником проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок» 

Переглядів: 280 | Додав: Прес-центр