Головна » 2017 » Травень » 19 » МДУ відвідала делегація з острова Кітнос
10:05
МДУ відвідала делегація з острова Кітнос

Маріупольський державний університет відвідала делегація з острова Кітнос на чолі з його мером Стаматьйосом Гардерісом у супроводі заступника міського голови Георгіуса Іліу, секретаря міської ради Константіноса Філіпайоса та Голови Асоціації жителів Китноса Антоніуса Кокіасменоса.

За доброю традицією гостя студенти вишу зустріли хлібом-сіллю. В ході екскурсії по університету ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов розповів про ключові події в історії університету, зокрема, про багаторічні партнерські відносини вишу з Грецією. Також гості відвідали Музей історії та археології МДУ, відкритий до Ювілею університету.

Маріупольський держуніверситет і Грецьку Республіку пов'язує плідна співпраця у сфері освіти, науки і культури. Греція була першим закордонним партнером університету й активно підтримувала виш на всіх етапах його розвитку. На сьогоднішній день МДУ реалізує 14 договорів з грецькими партнерами, в тому числі з 10 провідними вишами Греції.

Головна мета приїзду гостей у Маріуполь – побувати у місті, який заснував їх земляк Митрополит Ігнатій. Нагадаємо, що у жовтні 2016 року делегація з Маріуполя на чолі з міським головою Вадимом Бойченко відвідала острів Кітнос. У складі української делегації Грецію відвідала т. в. о. завідувача кафедри грецької мови і перекладу МДУ, доцент Юлія Жарікова. Важливою подією візиту стала передача мощей Митрополита Ігнатія на його історичну батьківщину. Через 300 років після смерті Святителя частка мощей була повернута його співвітчизникам, що стало історичною подією для всіх греків.

Читайте також: Заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки Терренс Куік відвідав МДУ 

Переглядів: 196 | Додав: Прес-центр