Головна » 2019 » Липень » 11 » МДУ відвідав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко
17:04
МДУ відвідав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко

У рамках візиту до Маріуполя голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко відвідав Маріупольський державний університет. У першу чергу очільник області ознайомився з перебігом вступної кампанії, яка розпочалася 10 липня. Окрему увагу приділив роботі освітнього центру «Донбас-Україна», який вже четвертий рік працює на базі університету і пропонує спрощену процедуру вступу для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольної території Донеччини і Луганщини.

Директор освітнього центру В'ячеслав Кудлай розповів, що з початку цьогорічної вступної кампанії до центру надійшло близько 100 звернень від вступників, 50 осіб вже подали документи через центр «Донбас-Україна». Це абітурієнти з Луганcька, Авдєєвки, Алчевська, Старогнатівки, Докучаєвська та інших населених пунктів. 


Павло Кириленко підкреслив важливість діяльності центрів «Донбас-Україна» для формування позитивного іміджу України і повернення молоді, яка знаходиться на тимчасово окупованій території. Також він поцікавився, фахівців якого профілю готує університет і наскільки затребувані його випускники на українському ринку праці.


Про факультети і спеціальності МДУ, основні напрями діяльності і досягнення університету голові облдержадміністрації розповіли проректори Олена Булатова, Микола Трофименко та Ірина Петрова. Очільнику області повідомили, що МДУ є класичним університетом і забезпечує підготовку фахівців різного профілю юристів, економістів, системних аналітиків, філологів, вчителів, психологів, журналістів тощо. Загалом університет пропонує понад 70 бакалаврських і магістерських програм, серед яких є й нові, відкриті цього року: «Міжнародне право» і «Публічне управління та адміністрування». 
 

Під час оглядової екскурсії університетом Павло Кириленко відвідав Музей історії та археології МДУ, де його увагу привернули знахідки археологічної експедиції університету. Також він побачив міжнародні центри, створені на базі МДУ завдяки активній співпраці із зарубіжними партнерами. Так, Представництво Європейського Союзу в Україні підтримало відкриття в університеті Інформаційного центру центру ЄС, за сприяння Посольства США в Україні на базі наукової бібліотеки запрацював центр «Вікно в Америку», Посольство Італії надало підтримку створенню в МДУ Італійського культурного центру, у рамках проекту Еразмус+ був обладнаний Центр Балто-Чорноморських регіональних студій, а Фонд «Анастасіос Г. Левендіс» профінансував створення на факультеті грецької філології та перекладу Бібліотеки елліністичних студій, фондами якої користуються вчені-елліністи з усієї країни.


Як зауважив проректор з міжнародних зв'язків Микола Трофименко, міжнародна співпраця відкриває великі можливості для підвищення якості освіти і розвитку матеріально-технічної бази університету, тож цей напрям вже багато років є пріорітетним для університету.


Ознайомившись із результами наукової, освітньої та міжнародної діяльності МДУ, голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко висловив намір всебічно підтримувати університет.


Читайте також: МДУ проводить атестацію претендентів на посаду держслужбовця щодо вільного володіння державною мовою

Переглядів: 505 | Додав: Прес-центр