Головна » 2018 » Жовтень » 22 » МДУ виступив співорганізатором круглого столу у рамках Тижнів Німеччини в Україні
13:30
МДУ виступив співорганізатором круглого столу у рамках Тижнів Німеччини в Україні

19 жовтня у Маріуполі відбувся круглий стіл «Європейський Донбас: внесок німців у розвиток Донецького Приазов’я (18 ст.-початок 20 ст.). Уроки для сьогодення».

Захід проводила громадська організація «Донбаські ворота» у партнерстві з Маріупольським державним університетом, товариством німців Маріуполя «Відергебурт» та за фінансової підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс Дніпро).

Кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ в особі доцента кафедри Сергія Пахоменка вже два роки співпрацює з ГО «Донбаські ворота» та заступником її керівника, відомим литовським політологом Алвідасом Медалінскасом. Результатом такої взаємодії стала низка діалогових заходів, проведених у 2017 році і присвячених актуальним питанням відносин України з країнами ЄС.


Цьогорічний круглий стіл проходив у рамках Тижнів Німеччини в Україні. З вітальним словом до присутніх на засіданні звернулися засновник ГО «Донбаські ворота» Вікторія Ворона, віце-консул ФРН у Донецьку (офіс Дніпро) Петер Шмайль, секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма, проректор з науково-педагогічної роботи МДУ Ірина Петрова. 


В обговоренні взяли участь викладачі та студенти історичного факультету і факультету іноземних мов МДУ. Учасники заходу розглянули історично-економічну складову внеску німців у розвиток Донецького Приазов'я, починаючи від 18 століття і закінчуючи початком 20 століття. Особливу увагу приділили політичним, дипломатичним, економічним і соціальним аспектам участі Німеччини у розвитку Маріуполя та Приазов’я. 


Великий інтерес викликали наукові доповіді доцентів кафедри історичних дисциплін Вадима Коробки («Цивільний інженер Віктор Нільсен») і  Світлани Новікової («Судновласник Пітер Рігер»), а також доцента кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Сергія Пахоменка (Конфлікт на Донбасі та позиції німецьких політичних партій»).


Приємний бонус очікував на студентів спеціальності «Міжнародні відносини», які допомагали в організації круглого столу та були його учасниками. По завершенні заходу вони отримали можливість поспілкуватися з віце-консулом Петером Шмайлем у неформальній обстановці. 


Читайте також: Освітня подорож від Ґете-Інституту: професор МДУ Олена Павленко розповідає про німецьку систему освіти

Переглядів: 323 | Додав: Press