Головна » 2016 » Квітень » 1 » МДУ відвідала італійська делегація на чолі з віце-губернатором Регіону Базиліката Альдо Берлінгуером
20:18
МДУ відвідала італійська делегація на чолі з віце-губернатором Регіону Базиліката Альдо Берлінгуером

1 квітня Маріупольський державний університет відвідала офіційна італійська делегація, у складі якої прибули віце-губернатор Регіону Базиліката з питань інфраструктури, транспорту, екології та території, професор Альдо Берлінгуер, уповноважений представник Університету Базилікати, професор Мікеле Греко, головний диригент Симфонічного і Камерного оркестру Лукании Фонду Лучано Паваротті, маестро Паскуале Менкізе, радник Надзвичайного і Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні, професор Нікола Франко Баллоні.

В університеті почесних гостей з дружньої Італії зустріли хлібом-сіллю. Студенти впевнено привітали їх на італійській мові, після чого ректор МДУ, професор, Почесний консул Республіки Кіпр в Маріуполі Костянтин Балабанов провів екскурсію вузом. Відвідали Інформаційний центр ЄС, бібліотеку елліністичних студій імені Константіноса Левендіс, Центр українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень і, звичайно ж, Італійський культурний центр.

У рамках візиту італійської делегації відбулася зустріч Альдо Берлінгуера з першим заступником міського голови Маріуполя Олександром Голтвенком та заступником директора департаменту економіки міської ради - начальником управління промислової політики і розвитку територій Юрієм Камповим. Обговорювалися питання відновлення міської інфраструктури, розвитку транспортної сфери, реалізації екологічних програм. Віце-губернатор Регіону Базиліката також висловив зацікавленість у встановленні культурних зв'язків між італійською провінцією Матера, яка буде Європейською культурною столицею у 2019 році, та Маріуполем. Про попередні домовленості, досягнуті у результаті продуктивного спілкування, учасники зустрічі розповіли на прес-конференції.

 

Візит італійських партнерів став важливою подією і для Маріупольського державного університету. Під час прес-конференції відбулося підписання договору про співпрацю між МДУ і Університетом Базілікати - провідним освітнім і науково-дослідним центром південного регіону Італії. Угода передбачає участь вузів у науково-освітніх проектах у рамках міжнародної програми «Еразмус+», яка фінансується Європейським Союзом, академічні та культурні обміни, проведення спільних археологічних досліджень.

Починаючи з 2013 року, Маріупольський держуніверситет активно обмінюється досвідом з Університетом Базилікати. Викладачі кафедри італійської мови, літератури та культури МДУ двічі відвідували італійський вуз, де проводили семінари та презентації, розповідаючи про Україну, українську культуру, грецьке походження Маріуполя та роль італійців в історії Приазов'я. Студенти спеціальності «Мова та література (італійська)» також встигли побувати на мовному стажуванні в Університеті Базилікати. Підписання договору спрямоване на реалізацію нових форм співробітництва, які будуть сприяти зміцненню міжнародних зв'язків університету і міста, формуванню позитивного іміджу Маріуполя та України за кордоном.

Програма візиту поважних гостей до МДУ передбачала також спілкування зі студентами. Альдо Берлінгуєр підготував для молоді лекцію на тему: «Розвиток мистецтва, культури та економіки: основні завдання міста Матера / Європейська культурна столиця - 2019», у якій розповів про важливість розвитку культурного потенціалу міста і його використання для встановлення нових партнерських зв'язків, у тому числі на міжнародному рівні. Вдячна аудиторія нагородила лектора щедрими оплесками.

Читайте також: Гранти на навчання в Італії: подача заявок - до 15 квітня

 

Переглядів: 945 | Додав: Прес-центр