Головна » 2023 » Січень » 4 » Молодь МДУ – призери змагань інноваційних рішень для відновлення України
13:20
Молодь МДУ – призери змагань інноваційних рішень для відновлення України

Студенти Маріупольського державного університету взяли участь у Rebuild Ukraine Hackathon – конкурсі на визначення найкращих проєктів і технологічних рішень у сферах архітектури та ІТ для відновлення України. 

Змагання проходили з 16 по 23 грудня за підтримки Посольства України в Канаді. Організаторами події виступили канадська студія архітектури та дизайну WZMH Architects і українська технологічна компанія UA IT Hub.


Запропонувати власні інноваційні ідеї післявоєнної відбудови отримали змогу 80 студентів, які об'єдналися у 20 команд. Географія вишів-учасників становила міста Півдня і Півночі, Заходу і Сходу непереможної країни.  


Маріупольський університет на хакатоні представили команди Cyberbugs та Unbroken Will, до яких увійшли студенти ІІІ-IV курсів спеціальності «Комп'ютерні науки». Молодь із Маріуполя, зруйнованого російською агресією, представила ідеї відновлення міста-героя після деокупації. Наставницею обох команд стала доцентка кафедри системного аналізу та інформаційних технологій Марія Мнацаканян.


Команда Cyberbugs (Сергій Панковець, Олексій Тищенко, Богдан Крюков, Роман Романець, Кирило Гапотченко) запропонувала розробити інтерактивну карту розмінування територій і пошуку тіл загиблих. Суть проєкту полягає у можливості для кожної людини зареєструватися через мобільний додаток і зробити відмітку на карті: розташування снарядів, що не розірвалися, зруйнованих будівель, місць, де жили окупанти, місць тортур і поховання людей. 
 

Цей проєкт не має аналогів хоч і виглядає досить простим. Це та основа, без якої ми ніколи не зможемо розпочати відбудову рідного Маріуполя,


– капітан команди Cyberbugs Сергій Панковець.


Члени команди Unbroken Will (Ірина Касьяненко, Антон Маценко, Дмитро Тесленко, Микита Корнюк, Данило Ураков) запропонували створити цифровий двійник Маріуполя для симуляції життя міста та впровадження нових ідей з благоустрою.
 

Проєкт дозволить спланувати відбудову Маріуполя, а для пришвидшення цього процесу надасть можливість розпочати процес розробки нової інфраструктури ще до деокупації,


– капітан команди Unbroken Will Ірина Касьяненко.


За результатами змагань інноваційних рішень для відновлення України команда Cyberbugs стала срібним призером, а команда Unbroken Will зайняла четверте місце. Молодь отримала фінансову підтримку, частину з якої перерахувала на потреби Збройних сил України. Наразі обговорюється реалізація переможних проєктів разом із організаторами хакатону.  
 

Участь студентів у таких змаганнях – це можливість спробувати свої сили на широкій публіці, навчитися відстоювати власні погляди аргументовано, до того ж англійською мовою, а ще особисто донести до міжнародного загалу болючі проблеми України та Маріуполя. Проєкти студентів МДУ передають їхній внутрішній стан: біль втрат і надію знову повернутися до рідного, відновленого, вільного міста. Команди пропустили ці проєкти через своє серце,


– в. о. завідувача кафедри системного аналізу
та інформаційних технологій Ганна Мартинюк.Вітаємо студентів Маріупольського університету із чудовими результатами
і бажаємо успішного втілення у життя важливих ідей!

 

Читайте також: Студентка МДУ Альбіна Сажкова отримала першість на міжнародних освітніх змаганнях

Переглядів: 255 | Додав: Press2