Головна » 2018 » Листопад » 12 » Молоді вчені МДУ отримуватимуть стипендії Кабінету Міністрів України
13:45
Молоді вчені МДУ отримуватимуть стипендії Кабінету Міністрів України

Викладачам Маріупольського державного університету Анастасії Трофименко та Марії Смирновій призначено стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених на 2018-2020 рік. 

Анастасія Трофименко – кандидат політичних наук, старший викладач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ. У рамках держбюджетної теми кафедри «Південно-Східний регіон України в умовах суспільно-політичної кризи» Анастасія Вікторівна досліджує такі актуальні теми, як політико-правові засади проведення заходів із забезпечення національної безпеки в Донецькій та Луганській областях, правовий статус учасників антитерористичної операції, соціальний захист внутрішньо переміщених осіб та проблеми реалізації їх прав в Україні. На сьогодні вона має понад 60 наукових публікацій.


Анастасія Трофименко входить до команди вчених МДУ, які спільно з науковцями з університетів Естонії, Польщі, Швеції та Литви реалізують проект Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок». Вона є одним із розробників навчальних модулів у рамках англомовної магістерської програми, націленої на дослідження Балто-Чорноморського регіону в контексті європейської інтеграції та регіонального співробітництва. За цією програмою навчатимуться студенти університетів-учасників проекту.


Старший викладач кафедри теорії та практики перекладу МДУ Марія Смирнова у 2016 році достроково захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Результати дослідницьких пошуків Марії Сергіївни висвітлені у більш ніж 70 наукових публікаціях, зокрема у виданнях, які входять до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science. Крім того, вона є співавтором навчального посібника «Філософські проблеми філології».
 

У 2017 році за програмою мобільності Еразмус+ Марія Смирнова проходила наукове стажування у Греції, у рамках якого читала лекції з теоретичного мовознавства та філософії мови на факультеті філософії, педагогіки та психології Янінського університету. Результати її науково-методичних досліджень використовуються в освітньому процесі Маріупольського державного університету та інших закладів вищої освіти Донеччини.


Щиро вітаємо молодих науковців і бажаємо великих успіхів у науково-педагогічній діяльності!


Читайте також: Доцент МДУ Світлана Арабаджи відвідала Кіпр за програмою молодіжного обміну

Переглядів: 308 | Додав: Press