Головна » 2021 » Грудень » 9 » На базі МДУ освітяни та представники влади обговорили проєкт «Президентський університет»
16:45
На базі МДУ освітяни та представники влади обговорили проєкт «Президентський університет»

Маріупольський державний університет став майданчиком для обговорення освітянами і науковцями ініціативи створення Президентського університету, зокрема обміну думками, як можна співпрацювати у реалізації цього амбітного проєкту. 9 грудня на базі вишу відбувся круглий стіл «Президентський університет – інноваційна модель розвитку вищої освіти і центр комунікацій провідних лідерів освіти і науки».  

Учасниками заходу стали керівники закладів вищої освіти Донеччини, представники Комітету Верховної ради України, Міністерства освіти і науки України, Донецької обласної державної адміністрації, Маріупольської міської ради. Обговорення проходило під модеруванням ректора Маріупольського університету, професора Миколи Трофименка. 


Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина відзначила, що для реалізації проєкту важлива співпраця освітян усіх регіонів. 

 

Президентський університет – це той пілотний проєкт, який здатен змінити систему вищої освіти України. Представники вашої області можуть долучитися до проєкту, оскільки Донеччина – потужний регіон і без нього розвиток Президентського університету ми не бачимо,

– Юлія Гришина.


Заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко презентував учасникам круглого столу проєкт Президентського університету. Його завдання спрямовані на зміцнення державних позицій у розвитку напрямів глобалізації та міжнародних комунікацій, інформаційних технологій, кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних та енергетичних технологій, біотехнологій, науки про здоров’я. Навчання в університеті проходитиме за принципом дуальної освіти, де більшу частину займатиме практика. На базі закладу працюватимуть сучасні наукові центри та лабораторії. До викладання залучатимуться провідні українські та зарубіжні викладачі, експерти різних галузей. 


Про важливість створення Президентського університету особливо підкреслив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
 

Важливо, що цим проєктом опікуються науковці, освітяни, представники бізнесових кіл з усієї України – люди різних політичних поглядів, але об'єднані прагненням перезавантажити систему вищої освіти, і як наслідок, дати потужний імпульс розвитку всієї держави. Науковці та освітяни Донеччини під час сьогоднішньої дискусії внесли свої пропозиції до плану спільних дій для реалізації такого важливого всеукраїнського проєкту,

– голова Донецької облдержадміністрації,
керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.


Про розвиток освіти Донеччини доповіла заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна. Вона окреслила досягнення і стратегічні цілі розвитку Донецької області та відзначила готовність регіону приєднатися до президентської ініціативи.
 

Безумовно, що успішні випускники закладів загальної середньої освіти Донецької області, для забезпечення якості освіти яких створюються і надалі створюватимуться всі умови за кращими світовими стандартами, хотіли б мати змогу обирати для здобуття вищої освіти найкращі заклади вищої освіти України та світу. Серед них ми бачимо Президентський Університет. Переконані, що серед перших його студентів будуть випускники шкіл Донеччини,

– заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна.

 

Освіта Донеччини дуже потужна, ми маємо гарних педагогів, великий потенціал. Ми готові долучитися до створення проєкту, за можливості, забезпечувати кадрами цей важливий для нашої країни університет. Я впевнена, що той досвід, які мають наші освітяни – співпраця із європейськими університетами, обмін досвідом, сучасні практики – знадобиться, щоб втілити у життя ідею Президента України,

– секретар Маріупольської міської ради Ксенія Сухова.


Під час обговорення очільник МДУ підкреслив, що Президентський університет в жодному разі не розглядається як конкурент нинішнім вишам. Він стане чудовим майданчиком для комунікації між університетами, надасть можливість покращувати власну діяльність і розвиватися за затребуваними державою напрямами.
 

Ми готові до співпраці з напрямів кібербезпеки, комп'ютерних наук, IT. Щодо глобалізації та міжнародних комунікацій – Маріупольський університет має експертизу щодо співпраці з країнами Середземномор'я, ми готові долучитися, ділитися досвідом і включатись у вирішення задач, які ставляться перед країною. Варто подивитися на досвід українських університетів щодо міжнародної співпраці, адже багато вишів мають міжнародні зв'язки на державному рівні – вони виступають акторами публічної  дипломатії і можуть не менш ефективно вирішувати проблеми міждержавного характеру своїми силами,

– ректор МДУ Микола Трофименко.


Учасники круглого столу зійшлися на думці, що Донеччина готова активно долучитися до реалізації Президентського університету. Освітяни співпрацюватимуть для обміну досвідом у підготовці високопрофесійних фахівців, адже реалізація проєкту є стратегічним елементом розвитку України. 


Читайте також: Освіта як точка розвитку країни: ректор МДУ Микола Трофименко відвідав Узбекистан у складі української делегації

 

Переглядів: 495 | Додав: Press