Головна » 2018 » Червень » 22 » На базі МДУ пройшла масштабна медична конференція
15:27
На базі МДУ пройшла масштабна медична конференція

22 червня на базі Маріупольського державного університету відбулася науково-практична конференція «Сучасні проблеми гастроентерології». Новітні методи діагностики і лікування хвороб органів травлення обговорили понад 120 вчених-медиків із Маріуполя, Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Лиману та інших міст.

Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство освіти і науки України, департамент охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, управління охорони здоров'я Маріупольської міської ради, Донецьке обласне відділення Української гастроентерологічної асоціації, МДУ, ДонМУ, громадські організації «Український клуб панкреатологів» та «Асоціація дієтологів України».

 

На відкритті учасників привітали ректор Маріупольського державного університету, професор, член-кореспондент НАПН України, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр в Маріуполі Костянтин Балабанов, заступник міського голови Маріуполя Ксенія Сухова, начальник управління охорони здоров'я Маріупольської міської ради Світлана Макарова.

 

Ректор підкреслив велику практичну і наукову значущість заходу, націленого на обмін досвідом та розширення знань в області гастроентерології. Також він зауважив, що МДУ приділяє особливу увагу підготовці фахівців, які братимуть участь у вихованні здорової нації. Дисципліни медичного спрямування вивчають студенти спеціальностей «Середня освіта. Фізична культура»,«Дошкільна освіта», «Практична психологія».

 

«Гастроентерологія це проблема медична і безсумнівно базова, але також це соціальна проблема, оскільки велика частина пацієнтів з даними захворюваннями це пацієнти працездатного віку, а у зв'язку із захворюваністю порушується якість життя. Тому наскільки ефективними будуть спостереження, профілактика, лікування захворювань, активне впровадження лікувальних і хірургічних методів, настільки ефективним буде надання як медичної, так і соціальної допомоги, відзначила Світлана Макарова. На нас чекає велика робота, особливо зараз, коли ми на активній стадії реформування первинної ланки. Отримуючи солідарну відповідальність з боку пацієнта і медиків, ми маємо великі можливості для профілактики цих захворювань».

 

Начальник управління охорони здоров'я додала, що за останні 10 років конференція такого рівня за даним напрямком проходить вперше, і подякувала керівництву університету за підтримку в її організації.

 

На конференції виступили провідні українські фахівці в області гастроентерології: президент Українського клубу панкреатології, доктор медичних наук, професор Наталія Губергріц (Одеса), Заслужений лікар України, хірург вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, професор Ігор Хом'як (Київ), лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук, професор Вадим Терьошин (Харків), гастроентеролог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, професор Андрій Дорофєєв (Київ), гастроентеролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, доцент Олексій Агібалов (Запоріжжя), кандидат медичних наук, доцент Олег Швець (Київ) та інші.

 

З доповіддю «Психосоматичне благополуччя як фактор життєздатності особистості» виступила завідувач кафедри практичної психології МДУ, доцент Людмила Варава.

 

За підсумками роботи конференції учасники отримали сертифікати.

 

Читайте також: Що потрібно знати про медичну реформу: у МДУ пройшла зустріч у рамках проекту «Доброзичлива медицина»

Переглядів: 300 | Додав: Прес-центр