Головна » 2018 » Травень » 24 » На економіко-правовому факультеті МДУ пройшов семінар з питань академічної доброчесності
17:33
На економіко-правовому факультеті МДУ пройшов семінар з питань академічної доброчесності

Викладачі економіко-правового факультету Маріупольського державного університету взяли участь у навчально-методичному семінарі з питань академічної доброчесності. Захід організований науково-методичною комісією факультету спільно з науковою бібліотекою МДУ.

Учасники семінару розглянули прояви академічної недоброчесності у науковій спільноті факультету, серед яких найчастіше зустрічаються переписування тексту з джерела власними словами без посилання на джерело та використання чужих текстів без вказівки на авторство.

 

Також присутні ознайомилися з принципами академічної доброчесності у США та Польщі, досвідом боротьби з плагіатом в Індії, Чилі, Еквадорі, Пакистані, Грузії Чехії, Словаччині. У більшості країн на законодавчому рівні закріплено вимоги щодо обладнання програмним забезпеченням для перевірки на плагіат кваліфікаційних робіт в закладах вищої освіти, причому держава фінансує закупівлю програм або розробку власних сервесів для перевірки наукових робіт.

 

З метою покращення ситуації з академічної доброчесністю на факультеті науково-методична комісія запропонувала вивчити та застосовувати на практиці матеріали нового розділу сайту наукової бібліотеки МДУ Академічна доброчесність і водночас посилити контроль викладачів за власними науковими та навчально-методичними розробками.

 

Читайте також: Форум молодих науковців МДУ

Переглядів: 503 | Додав: Прес-центр