Головна » 2017 » Листопад » 10 » На історичному факультеті пройшла лекція випускниці Програми імені Фулбрайта в Україні Юлії Сороки
16:16
На історичному факультеті пройшла лекція випускниці Програми імені Фулбрайта в Україні Юлії Сороки

10 листопада на історичному факультеті Маріупольського державного університету пройшла лекція випускниці Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні, доктора соціологічних наук, професора кафедри соціології ХНУ імені В. Н. Каразіна Юлії Сороки на тему: «Людина та символ: соціологія про владу інформації». 

Захід був організований Українським Фулбрайтівським колом, Програмою імені Фулбрайта в Україні, Інститутом міжнародної освіти та МДУ за підтримки Посольства США в Україні. Він є складовою проекту «У продовження фулбрайтівського досвіду: академічні і культурні обміни між університетами України», приуроченого до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США і 25-річчя діяльності Програми імені Фулбрайта в Україні.

За Програмою імені Фулбрайта Юлія Сорока проходила стажування в Інституті Кеннана (Вашингтон, США). В університеті науковця тепло привітали декан історичного факультету, професор Вікторія Лисак і завідувач кафедри філософії і соціології, професор Богдан Слющинський.

Під час лекції Юлія Сорока розповіла, як символ отримує нові значення відповідно соціальним інтересам в економічній та політичній сферах. Науковець закцентувала увагу на функціонуванні символів у суспільстві, функції символу для соціальних спільнот, зокрема на завданнях комунікації та позначенні кордонів спільноти. Також розглядалися механізми конструювання символів та значень у перспективі розгортання в суспільстві стосунків ворожості, поширення етнічних та гендерних стереотипів тощо. Юлія Сорока підкреслила, що знання та розпізнавання цих механізмів дозволяють людині бути вільним від емоційного впливу символічної боротьби.

Це не перша лекція, яку читають випускники Програми імені Фулбрайта для студентів і викладачів МДУ. За даним проектом університет уже відвідали історики Олександр Галенко та Ігор Лильо.

Читайте також: МДУ став учасником проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок» 

Переглядів: 675 | Додав: Прес-центр