Головна » 2020 » Червень » 19 » На порозі відкриттів: археологи МДУ готуються до нового польового сезону
16:20
На порозі відкриттів: археологи МДУ готуються до нового польового сезону

27 липня археологи Маріупольського державного університету на чолі зі старшим викладачем кафедри історичних дисциплін В’ячеславом Забавіним вирушать до смт Ялта, поблизу якого учасники експедиції організують наметовий табір і проводитимуть розкопки одного з чотирьох курганів бронзової доби – раннього залізного віку (ІІІ тис. до н.е. – ІХ ст. н.е.).

Цього року учасники планують зробити ще один крок у багаторічній і плідній роботі археологічної експедиції університету, спрямованої на виявлення, вивчення й охорону археологічних пам'яток Північного Приазов'я. 


До складу експедиції увійдуть викладачі та студенти історичного факультету, члени студентського наукового історико-археологічного товариства МДУ і громадської організації «Культурно-освітня платформа «Сенс», а також волонтери. 


Літня археологічна практика студентів-істориків Маріупольського держуніверситету сприяє підвищенню рівня підготовки майбутніх фахівців. Подібний досвід відіграє важливу роль у формуванні навичок роботи з археологічними джерелами і музейними фондами, забезпечує застосування на практиці теоретичних основ проведення історичних досліджень, прищеплює почуття відповідальності за стан національної історико-культурної спадщини.


Робота експедиції організована за підтримки Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» (Республіка Кіпр), студентського наукового історико-археологічного товариства МДУ та ГО «Культурно-освітня платформа «Сенс».


Археологічні дослідження здійснюватимуться на підставі Відкритого листа Інституту археології НАН України та Дозволу Міністерства культури України на право проведення археологічних досліджень.


Археологи МДУ не вперше досліджують кургани бронзової доби. Викладачі та студенти проводили рятувальні розкопки під час експедиції у 2016 році та у польовий сезон 2019 року.


Читайте також: У музеї МДУ відкрилася виставка археологічних знахідок експедиції університету

 

Переглядів: 290 | Додав: Press2