Головна » 2021 » Серпень » 4 » Набагато цікавіше за шкільні уроки історії: підсумки другого літнього наметового табору Police and Youth together
11:15
Набагато цікавіше за шкільні уроки історії: підсумки другого літнього наметового табору Police and Youth together

З 25 по 31 липня молодь Сартанської та Мангушської територіальних громад взяла участь у літньому наметовому таборі Police and Youth together. Цього року наметове містечко розташували поблизу селища Урзуф. 

Проєкт реалізувала громадська організація «Культурно-освітня платформа «Сенс», до якої входять студенти і викладачі історичного факультету Маріупольського державного університету, у партнерстві з управлінням патрульної поліції в Донецькій області, археологічною експедицією і студентським науковим історико-археологічним товариством МДУ.


У перший день табору учасники навчилися ставити намети і облаштували територію для занять та відпочинку. Хлопці та дівчата насолоджувалися літом: грали у волейбол і бадмінтон, купалися у ставку та співали біля вогнища. Такий насичений день заклав гарний початок для подальших відкриттів. 
 

Під час навчальних сесій молодь занурилася у теми прав людини та гендерної рівності. Співробітники поліції познайомили підлітків зі Стамбульською конвенцією, яка підіймає питання домашнього насильства, та Конвенцією Організації Об'єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.


Не оминули учасники і тему стереотипів. Молодь переглянула документальний фільм «Джованні та балет на воді» із колекції Docudays UA. Стрічка порушує тему гендерних стереотипів, а саме, чи є види спорту тільки для дівчат і тільки для хлопців.


Крім цього, підлітки навчилися мирно вирішувати конфлікти та надавати першу домедичну допомогу.


Родзинкою табору Police and Youth together стали археологічні розкопки. Під керівництвом представників Археологічної експедиції МДУ молодь займалася пошуком об'єктів культурно-історичної спадщини на території Мангушської територіальної громади. Учасникам вдалося знайти залишки двошарового поселення доби пізньої бронзи та середньовіччя. Також у таборі працювала польова камеральна лабораторія, в якій школярі займалися обробкою знахідок.

 

У таборі мені найбільше сподобалися розкопки. Археологією зацікавилися всі хлопці. Особливо, коли в процесі розкопок стали щось знаходити. Це були фрагменти кераміки, деякі навіть з орнаментом, кістки тварин. Ми навіть знайшли гральну кістку, яку використовували у давнину. А від археологів почули стільки цікавого! У порівнянні з тією історією, яку чуєш у школі, було набагато цікавіше. Це круто!

– учасник табору Андрій Галентов.
 

 

Завдяки участі у таборі я знайшла багато друзів, з якими ми обов'язково продовжимо спілкуватися. Навчилася ставити намет і готувати смачну їжу на багатті. Сподобалися заняття на сесіях, адже в школі такого не почуєш, спілкування з поліцейськими і гра в антикорупційну мафію. Але особливо мене вразили археологічні розкопки. Дуже цікаво особисто виявляти знахідки і дізнаватися історію рідного краю. Все було супер! І я вже мрію про те, щоб знову сюди повернутися, 

– учасниця табору Емма Черкасова.
 

 

Читайте такожПольовий сезон 2021: перші унікальні знахідки археологів МДУ

Переглядів: 581 | Додав: Прес-центр