Головна » 2013 » Листопад » 22 » Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо - Почесний професор МДУ (ФОТО, ВІДЕО)
15:54
Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо - Почесний професор МДУ (ФОТО, ВІДЕО)
22 листопада 2013 Маріупольський державний університет відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо і директор Італійського інституту культури в Україні, Почесний професор Маріупольського державного університету Нікола Франко Баллоні.
 
Візит відбувся на запрошення ректора МДУ, професора, Почесного консула Республіки Кіпр в Маріуполі Костянтина Балабанова. В університеті почесних гостей хлібом-сіллю зустріли студентки в національних костюмах Італії та України. 
 
За останні півроку Фабріціо Романо приїжджає в МДУ вже вдруге. Він вже знайомий з університетом і його культурними центрами, професорським складом кафедри італійської мови, літератури і культури та студентами, які вивчають італійську мову, тому перший пункт у програмі перебування в МДУ - зустріч з ректором Костянтином Балабановим. У ході зустрічі обговорювалися питання розвитку відносин з Італією в галузі освіти, науки і культури. Під час першого візиту до вузу в червні 2013 року пан Посол взяв участь у церемонії вручення дипломів першому випуску бакалаврів спеціальності «Мова та література (італійська)».
 
Цього разу Фабріціо Романо також приділив увагу молодому поколінню - він прочитав лекцію на тему «Кризові ситуації за кордоном і досвід італійської дипломатії» для майбутніх політологів, дипломатів і філологів італійської мови. Кульмінацією перебування італійської делегації в Маріупольському держуніверситеті стало присвоєння Надзвичайному і Повноважному Послу Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо звання Почесного професора МДУ.
 
Вручення мантії та диплому почесного професора відбулося на урочистих зборах членів вченої ради, викладачів, співробітників і студентів університету, на якому також був присутній перший заступник Маріупольського міського голови Геннадій Митрофанов. Рішення вченої ради вузу було одноголосним, бо до уваги був прийнятий великий особистий внесок пана Посла у зміцнення дипломатичних відносин між Італійською Республікою та Україною, активне сприяння розвитку співпраці Маріупольського державного університету з італійськими установами та поширенню італійської мови, літератури і культури.
 
Фабріціо Романо став першим послом іноземної держави в числі почесних професорів МДУ. Університет покладає великі надії на досвідченого дипломата, чий професіоналізм послужить гарантією подальшого плідного співробітництва, спрямованого на розвиток вже сформованих і встановлення нових партнерських відносин в Італійській Республіці.  
 
Урочисті збори завершилися концертною програмою: своїми кращими номерами порадували гостей солісти та творчі колективи університету.

 

 

 


 

Переглядів: 935 | Додав: Прес-центр