Головна » 2016 » Серпень » 11 » Народний ансамбль танцю «Промінь» та вокалісти МДУ - учасники ХІІ-го Всесвітнього фестивалю народних танців «POSEIDONIA 2016»
11:40
Народний ансамбль танцю «Промінь» та вокалісти МДУ - учасники ХІІ-го Всесвітнього фестивалю народних танців «POSEIDONIA 2016»

Народний ансамбль танцю «Промінь» та вокалісти Маріупольського державного університету взяли участь у 12-му Всесвітньому фестивалі народних танців «POSEIDONIA 2016», який проходив з 28 липня по 2 серпня 2016 року в Греції, в містах Патри і Єгіон. Домовленість про участь народного ансамблю танцю «Промінь» та вокалістів МДУ у фестивалі була досягнута у вересні 2015 року під час візиту в Грецію ректора МДУ, Почесного консула Республіки Кіпр у Маріуполі, професора Костянтина Балабанова. Організатор фестивалю - Культурно-освітнє об'єднання муніципалітету Егаліас «Іонес» і його голова - пан Асімакіс Ставропулос.

 

Цей масштабний культурний проект об'єднав учасників з Китаю, Боснії та Герцеговини, Туреччини, Грузії, Колумбії, Греції. Ансамбль народного танцю «Промінь» МДУ - єдиний танцювальний колектив, який представляв Україну на цьому творчому форумі. Художні керівники ансамблю – студенти Катерина Пупирєва і Тарас Куцик.

У м. Патри делегація МДУ була задіяна у параді учасників фестивалю, а також побувала на зустрічі з главою міста в мерії.

 

Щоб гідно представити свою країну на міжнародному фестивалі, танцюристи та вокалісти МДУ все літо відточували свою майстерність на репетиціях. Незважаючи на сорокаградусну спеку за вікном і підготовку до вступних іспитів на 5 курс, учасники ансамблю «Промінь», три рази на тиждень зустрічалися в репетиційній залі, де відпрацьовували кожен рух.

Колектив ансамблю «Промінь» МДУ презентував яскраву концертну програму, прагнучи максимально передати національний колорит українських народних танців. Для зарубіжного глядача юнаки та дівчата підготували як масові постановки «Святковий гопак», «Поліські візерунки», «Дуботанець», так і номери малої форми: «Макова стежка» та «Весільний козачок».

Українську культуру студенти передавали глядачеві і через вокальні номери у виконанні Поліни Харасахал, Маргарити Федіної та Олени Голівець.

Народний ансамбль танцю «Промінь» залишив у організаторів, учасників і гостей фестивалю найяскравіше враження. Танцюристи МДУ підкорювали серця глядачів складними трюками і щирими емоціями.


Як зазначають учасники, вони отримали безліч захоплених відгуків від організаторів фестивалю, колег-танцюристів з інших країн і місцевих жителів. Студенти пишаються тим, що гідно представили Україну на міжнародному рівні.

Успішну участь ансамблю «Промінь» та вокалістів МДУ у 12-му Всесвітньому фестивалі народних танців «POSEIDONIA 2016» зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грецькій Республіці Володимир Шкуров: «...Для мене це особлива радість не тільки тому, що вже багато років Україну на Фестивалі представляють кращі народні танцювальні колективи з різних міст нашої країни, але ще і тому, що в цьому році на Фестивалі Україну представляє ансамбль «Промінь» Маріупольського державного університету – регіону, де традиційно компактно проживає численна грецька громада. Це символічна подія свідчить сама по собі про тих історичних зв'язків, які протягом багатьох століть об'єднують наші народи. Тому в програмі колективу «Промінь» ви можете побачити крім українських народних танців і танці греків України, для яких наша країна стала другою батьківщиною...»

 

Також Володимир Шкуров передав ректору МДУ, професору Костянтину Балабанову грамоту за особистий вагомий внесок у розвиток українсько-грецьких відносин, і утвердження позитивного іміджу України в Греції. Ансамблю «Промінь» Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грецькій Республіці вручив грамоту за гідне представлення України в рамках 12-го Всесвітнього фестивалю народних танців «POSEIDONIA 2016».

ДИВИТЬСЯ ВІДЕО

Читате також:  Студенти МДУ взяли участь у програмі з вивчення грецької мови та культури у Греції

Переглядів: 902 | Додав: Прес-центр