Головна » 2021 » Вересень » 15 » «Вивчати політику не з книжок, а на практиці»: підсумки Осінньої політологічної школи МДУ і Тартуського університету
18:20
«Вивчати політику не з книжок, а на практиці»: підсумки Осінньої політологічної школи МДУ і Тартуського університету

З 13 по 15 вересня у Маріупольському державному університеті проходила Осіння політологічна школа. Вона стала майданчиком для обміну досвідом і думками щодо питань регіональної політики та міжнародних відносин. 

Школа відбулася у рамках проєкту Еразмус+ «Переосмислення регіональних студій: Балто-Чорноморський зв’язок» за ініціативи доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Сергія Пахоменка та за сприяння науковців Університету Тарту. 


До лав слухачів долучилися понад 50 студентів, випускників і викладачів Маріупольського університету та Львівського національного університету імені Івана Франка.


Спікерами заходу стали представники університетів Естонії, Швеції та України. Вони презентували учасникам заходу своє бачення питань безпеки, процесів державного будівництва, міської біополітики, критичної геополітики, мовної політики та важливості громадянських ініціатив. Теми розглядалися у контексті Балто-Чорноморського регіону.

 

Осіння політологічна школа — це чудова платформа для обміну досвідом. Світ змінюється, як і змінюється сприйняття ролі та впливу людини на світ. Справили враження лекції Свєтлани Льнявській щодо мовної політики в Україні, презентація Андрєя Макаричева про ідею біополісу або смарт сіті. Глибина та масштаби їх досліджень, а також практична значимість — це наша дійсність і ми маємо всі можливості для її формування. А змістовна лекція Ольги Богданової щодо розвитку соціального підприємництва надихнула мене спробувати втілити свою ідею у життя,

— магістр спеціальності «Міжнародні відносини» Олександра Рабчевська.

 

Більша частина лекцій проходила англійською мовою, тому для учасників це стало додатковою мовною практикою. Присутні активно вступали у дискусію: молодь цікавилася рівнем стійкості України, стратегічним партнерством, економічними аспектами країн-членів Європейського Союзу.  

 

У темах школи ми глибоко розглядали існуючі проблеми Балто-Чорноморського регіону. Така концентрація однодумців в одному залі надихає: зібралися люди різних культур, різних політичних поглядів, різного віку, які говорять різними мовами, але при цьому розуміють один одного. Нас всіх об'єднує прагнення до діалогу,


— студент спеціальності «Міжнародні відносини» Вадим Ялі. 

 

За результатами Осінньої політологічної школи учасники отримали сертифікати. З успішним завершенням навчання присутніх привітали ректор Маріупольського університету, професор Микола Трофименко та заступник керівника з навчальної роботи Інституту політичних студій Йоганна Шютте Університету Тарту Ольга Богданова.

 

Політологічна школа — це можливість вивчати політику не з книжок, а на практиці разом із провідними експертами. Подібні заходи акумулюють думки фахівців, що живуть у різних куточках України, та «зшивають» українське суспільство воєдино. Цей проєкт точно справив враження на всіх учасників. Я гадаю, що він обов'язково дасть стимул рухатися далі — розвивати себе, розвивати політологію та Україну, 

— студентка спеціальності «Політологія» Єлизавета Лучакова.

 

Читайте також: Молодь досліджує сталий розвиток: студенти МДУ взяли участь у міжнародному обміні в Австрії

Переглядів: 684 | Додав: Прес-центр