Головна » 2018 » Листопад » 15 » Науковці обговорили проблеми сталого розвитку українського суспільства на базі МДУ
14:18
Науковці обговорили проблеми сталого розвитку українського суспільства на базі МДУ

15 листопада у Маріупольському державному університеті відбулося відкриття X Міжнародної науково-практичної конференції «Траєкторії сталого розвитку українського суспільства: особистість і культура». Організатором виступила кафедра культурології та інформаційної діяльності за підтримки Національної академії педагогічних наук України.

На відкритті конференції учасників привітали голова оргкомітету, перший проректор МДУ, професор Олена Булатова, декан історичного факультету, професор Вікторія Лисак та зарубіжні колеги-науковці кафедри культурології та інформаційної діяльності. Привітання від президента Національної академії педагогічних наук України, академіка НАН України, професора, Василя Кременя виголосив радник президії НАПН України Сергій Курбатов.


У науково-практичній конференції взяли участь понад 120 авторитетних і молодих учених, викладачів та студентів 21 закладу вищої освіти, співробітників науково-дослідних центрів, працівників державних структур Києва, Маріуполя, Житомира, Одеси, Полтави, Рівного, Харкова, Чернівців та інших міст України. Значний інтерес до обговорюваних проблем виявили освітяни, вчені та громадські активісти з Німеччини, Великобританії, США, Нідерландів, Польщі, Білорусі. 


На пленарному засіданні з доповідями виступили старший науковий співробітник Інституту вищої освіти НАПН України, професор Сергій Курбатов, старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України, професор Микола Фесенко, завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності, доцент Галина Батичко і доцент кафедри Степан Янковський. 


Також до учасників конференції звернулася голова громадської організації «Колегіум Анни Ярославівни Схід» Вікторія Гордієнко. Вона презентувала арт-проект «Обереги України», який реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду і передбачає відкриття 22 листопада у Маріуполі Музею під відкритим небом. 


У рамках конференції відбулося засідання семи наукових секцій, на яких представили понад 90 доповідей. Учасники обговорили актуальні питання, пов'язані з культурою сталого розвитку, гендерними відмінностями сучасного суспільства, розвитком культури управління, інституційним потенціалом у діяльності бібліотек в Україні. Велику увагу науковці приділили креативним практикам культурно-мистецького, музейного, краєзнавчого і медійного-інформаційного середовища та моделям відкритості і взаємовпливів. Студенти, які підготували кращі доповіді, отримали дипломи та грамоти оргкомітету. 


За результатами роботи конференції буде видано збірник тез доповідей її учасників.


Читайте також: «Висвітлення діяльності НАН України в українських медіа»: круглий стіл на честь 100-річчя академії

Переглядів: 168 | Додав: Press