Головна » 2017 » Вересень » 27 » Студентів МДУ планують залучити до проведення фестивалю «Книжкова толока» у Маріуполі
13:45
Студентів МДУ планують залучити до проведення фестивалю «Книжкова толока» у Маріуполі

27 вересня у Маріупольському державному університеті пройшла прес-конференція організаторів фестивалю «Запорізька книжкова толока». З журналістами спілкувалися проректор з міжнародних зв'язків МДУ, професор Микола Трофименко, директор фестивалю Ігор Гармаш і програмний директор Олена Заставна.

Гості із Запоріжжя розповіли, що 27-29 жовтня в їхньому місті пройде III Міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока», організатором якого виступає громадська організація «Центр мистецтв «Арт-Простір».

Також вони відзначили, що в цьому році мають намір провести низку заходів для підготовки команди, яка навесні 2018 роки зможе організувати «Книжковий толоку» у Маріуполі. У числі партнерів проекту Маріупольська міська рада, Маріупольський державний університет і Маріупольський союз молоді.

Зокрема, у жовтні планується провести тренінги для студентів, які будуть волонтерами «Книжкової толоки» у Маріуполі. До того ж партнер фестивалю - Ініціатива щодо підвищення впевненості (UCBI) USAID - надасть фінансову підтримку для участі у фестивалі «Запорізька книжкова толока» 20 студентам Маріупольського держуніверситету.

Як зазначили організатори, сьогодні їх завдання - розповісти про фестиваль у Запоріжжі, запросити всіх любителів книги відвідати фестиваль, познайомитися з місцевою аудиторією, щоб зробити фестиваль у Маріуполі якнайкраще.

«Основна мета фестивалю - сприяти децентралізації культурних процесів», - зазначив його директор Ігор Гармаш, додавши, що подібні проекти покликані сформувати попит на книжкову продукцію та створити додаткові робочі місця в сфері культури.

 

За три роки Толока стала головною літературною подією південного сходу України, яка приваблює видавців, письменників, художників, культурних менеджерів з усієї країни, об'єднує тисячі людей, яким потрібна українська книга та цікава сучасна культура.

Програмний директор фестивалю Олена Заставна розповіла, що у 2016 році за три дні фестивалю було організовано понад 270 культурних подій із залученням видавництв і бібліотек з усієї України. Представники «Арт-Простору» закликали студентську молодь втілювати свої творчі ініціативи в рамках цього проекту у Маріуполі.

Після прес-конференції організатори «Запорізької Книжкової толоки» продовжили спілкування зі студентами та представниками Маріупольського союзу молоді. Обговорювалися умови їх участі у фестивалі в якості волонтерів, а також можливість реалізації молодіжних творчих ініціатив в рамках цього проекту.

Читайте також: На економіко-правовому факультеті МДУ відбулася відкрита лекція громадського діяча

Переглядів: 530 | Додав: Прес-центр