Головна » 2018 » Травень » 30 » Очільник обласного управління юстиції Олена Павлова розповіла студентам-правознавцям про перспективи працевлаштування
19:39
Очільник обласного управління юстиції Олена Павлова розповіла студентам-правознавцям про перспективи працевлаштування

30 травня перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Павлова зустрілася зі студентами-правознавцями Маріупольського державного університету. Спілкування розгорталося навколо актуальної теми працевлаштування і професійної реалізації юристів.

Олена Павлова почала лекцію з огляду рівнів освіти, які можна здобути в Україні, а саме рівнів молодшого спеціаліста, бакалавра, магістра, доктора філософії і наукового ступіня доктора наук. Вона звернула увагу на те, що рівень бакалавра наразі вважається повною вищою освітою, проте при розгляді двох претендентів роботодавець може надати перевагу претенденту з рівнем магістра, а не бакалавра, якщо останній не має практичного досвіду застосування отриманих знань.

 

Далі керівник управління юстиції проаналізувала ринок праці, зокрема, вакансії для осіб з юридичною освітою, які пропонують у Харкові і Маріуполі. Виявилося, що пропозицій щодо працевлаштування юристів небагато, і більшість із них потребує, окрім університетських, ще й більш глибокі знання у певних галузях права.  У зв’язку з цим лектор зауважила, що юрист не може однаково добре розумітися на законодавстві стосовно усіх сфер державного та суспільного життя, тож студенти мають якомога раніше визначитися зі сферою застосування набутих знань і галуззю права, на якій вони будуть спеціалізуватися.

 

Під час зустрічі студенти 1-2 курсів дізналися, який професійний шлях потрібно подолати, щоб стати нотаріусом або адвокатом, чим займаються помічники суддів і секретарі судових засідань.

 

Відповідаючи на питання аудиторії, Олена Павлова розповіла про структуру і напрямки діяльності Головного територіального управління юстиції у Донецькій області. Окремо зупинилася на питанні працевлаштування в органах юстиції, яке відбувається на конкурсній основі. Оголошення про конкурс розміщується на сайті установи, після чого всі, хто відповідає вимогам до претендентів на посаду, можуть подати документи, серед яких обов’язковим є посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. Потім претенденти мають пройти тестування, яке складається із 40 питань, і співбесіду з керівництвом.

 

Олена Павлова відзначила важливість отримання досвіду розв’язання юридичних ситуацій, який знадобиться у подальшій роботі за фахом, і порадила студентам долучатися до роботи Юридичної клініки. Також вона звернула увагу присутніх на навички, важливі для працевлаштування. Це, насамперед, комунікативні навички, вміння визначати потреби клієнта, працювати з великим обсягом документів, логічно і послідовно викладати думки, проектно мислити і вести переговори. Не зайвою буде і медіаграмотність.

 

Заступник начальника ГТУЮ у Донецькій області зазначила, що зустрічі зі співробітниками управління юстиції проходитимуть й у наступному навчальному році і запропонувала студентам самостійно обрати теми, які б їм було цікаво обговорити із фахівцями-практиками. Цей проект реалізується у рамках договору про співпрацю між університетом і Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.

 

Читайте також: Вчені та студенти МДУ обговорили психологічні основи побудови професійної кар’єри


 

Переглядів: 97 | Додав: Прес-центр