Головна » 2021 » Грудень » 1 » Освіта як точка розвитку країни: ректор МДУ Микола Трофименко відвідав Узбекистан у складі української делегації
11:44
Освіта як точка розвитку країни: ректор МДУ Микола Трофименко відвідав Узбекистан у складі української делегації

Українська делегація освітян на чолі з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом відвідала Республіку Узбекистан з робочим візитом. До країни Центральної Азії вирушили 13 очільників закладів вищої освіти, серед яких і ректор Маріупольського державного університету, професор Микола Трофименко.

Першого дня освітяни взяли участь у круглому столі «Перспективи співробітництва закладів вищої освіти Республіки Узбекистан і України» та технопарку INNO, де мали змогу ознайомитися зі стартап-проєктами молоді Узбекистану, а також долучилися до Форуму ректорів українських та узбецьких університетів. Присутні обговорювали можливості міжнародної співпраці у сфері освіти: обмін викладачами та проведення наукових досліджень. 


Ректор МДУ Микола Трофименко підписав угоду про співпрацю із ректором Самаркандського державного університету Рустатом Халмурадовим. Підписання відбулося під час зустрічі української делегації з очільниками вишів Самаркандської області.


Університет є відомим класичним закладом вищої освіти і користується популярністю не лише серед молоді Узбекистану, а й багатьох країн світу. Керівники класичних вишів домовилися про об'єднання зусиль та обмін передовим досвідом для реалізації міжнародного співробітництва в освітньо-науковій галузі.
 

Для нас угода відкриває перспективний регіон – Центральну Азію. Узбекистан зараз демонструє цілеспрямований розвиток вищої освіти, нам є чому повчитися у наших узбекистанських партнерів: у них високі заробітні плати, багато дослідницьких напрямів і досвіду співпраці з іноземними країнами. Для нас дуже важливим є перспектива вивчення мов азійського регіону: парсі, китайської, японської.


Окремо варто відзначити, що під час робочої поїздки очільники вишів України мали змогу налагодити зв'язки, що також відкриває нові напрями співпраці всередині країни.

 

Читайте також: Передовий американський досвід: ректор МДУ Микола Трофименко пройшов стажування у США за програмою імені Г'юберта Гамфрі

Переглядів: 373 | Додав: Press2