Головна » 2017 » Лютий » 4 » Освітяни Маріуполя об'єднали зусилля для вирішення проблем управління освітою у місті
14:44
Освітяни Маріуполя об'єднали зусилля для вирішення проблем управління освітою у місті

3 лютого у Маріупольському державному університеті пройшов круглий стіл «Актуальні проблеми управління освітою в Маріуполі», у якому взяли участь представники міської влади та навчальних закладів міста. Захід відбувся з ініціативи ректора МДУ, професора Костянтина Балабанова і директора Департаменту освіти Маріупольської міської ради Світлани Добровольської за участі заступника міського голови Маріуполя Ксенії Сухової.

Від університету в обговоренні взяли участь перший проректор МДУ, професор Олена Булатова, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Олена Проценко, відповідальний секретар приймальної комісії, доцент кафедри дошкільної освіти Юлія Демидова, директор Центру підаищення кваліфікації та післідипломної освіти, доцент Юлія Короткова, декан факультету іноземних мов, професор Олена Павленко, в. о. завідувача кафедри італійської філології та перекладу, доцент Ганна Рудницька, професор кафедри педагогіки та освіти Ірина Соколова. Модератором круглого столу виступила в. о. завідувача кафедри педагогіки та освіти, доцент Леніна Задорожна-Княгницька

Вітаючи присутніх, Костянтин Балабанов підкреслив, що Маріупольський державний університет протягом багатьох років активно співпрацює з освітніми установами міста. Успішно реалізуються договору з Департаментом освіти міської ради, 34 школами і 22 дошкільними закладами Маріуполя. Особливу увагу університет приділяє підготовці вчителів. За роки роботи вузу випускниками педагогічних спеціальностей МДУ стали понад 4000 осіб.

Під час плідного діалогу працівники освітньої сфери окреслили коло питань, які потребують нагального вирішення. Так, директори шкіл відзначили брак вчителів початкових класів, вчителів фізкультури та музики, медичних працівників, необхідність організації профорієнтаційної роботи зі школярами та їх практики у виші вже з 5-7 класів. Що стосується курсів підвищення кваліфікації, які вчителі та вихователі проходять на базі МДУ, то було висловлено побажання додати до програми більше психологічних тренінгів і практично орієнтованих занять. Обговорюючи нові тенденції в управлінні навчальними закладами, керівники шкіл і дитячих садів акцентували увагу на необхідності отримання поглиблених економічних і правових знань. Керівництво університету взяло до розгляду всі ці питання і запропонувало шляхи вирішення більшості з них.

Також учасники розробили програму взаємодії у різних напрямках діяльності, яка передбачає, зокрема:
- проведення серії круглих столів з питань науково-методичного забезпечення профільного навчання, інклюзивної освіти, роботи з обдарованими дітьми, інноваційної діяльності керівників навчальних закладів;
- створення на базі МДУ педагогічного коледжу, який забезпечить підготовку фахівців початкової школи для навчальних закладів міста;
- розробку і впровадження загального для Науково-методичного центру та Маріупольського державного університету (в особі кафедри педагогіки і освіти) проекту «Підготовка лідера в освіті».

Пібиваючи підсумки, учасники круглого столу відзначили, що подібні діалогові заходи, націлені на вироблення спільної позиції з питань управління освітнім процесом на рівні міста, сприятимуть підвищенню рівня освіти у Маріуполі.

Читайте також: Команда МДУ працювала над розвитком лідерського потенціалу вишу в Університеті Йорку

Переглядів: 813 | Додав: Прес-центр