Головна » 2018 » Лютий » 15 » Поради психолога: як пробудити бажання вчитися після канікул
10:49
Поради психолога: як пробудити бажання вчитися після канікул

Після канікул непросто знову почати активно вчитися або працювати, адже під час відпочинку у нас немає такої кількості завдань, які вимагають швидкого вирішення. Графік справ ми схильні складати, виходячи із своїх бажань, а не з того, що «треба зробити». Ми звикаємо до розміреності і комфорту, особливо якщо канікули проходять у батьківському домі, де і нагодують, і одяг виперуть, і всіляко подбають. Але починати вчиться все ж доведеться. Тож як повернутися до навчання із легкістю та радістю? Відповідь на це питання дає практичний психолог МДУ Віра Іванова.

Легкість входження у робочий або навчальний процес залежить від того, як власне ви відпочивали. Тому рекомендації стосуватимуться саме правильної організації відпочинку, а не способам насильницького введення себе у потрібний робочий стан. Отже, добре відпочиньте у період канікул, а саме:

 

1) Як слід виспіться.
Гуляти допізна авжеж не забороняється, але намагайтеся робити це не надто часто. Ваша основна задача – дати розслабитися і відпочити своєму організму, дотримуючись здорового режиму сну. 

Наприклад, ви знаєте, що для того, щоб почувати себе бадьорим, вам потрібно 7-8 годин сну на добу, введіть собі за правило спати саме стільки мінімум 5 днів на тиждень.

 

2) Зустріньтеся з друзями і весело проведіть час.
Віддавайте перевагу активним видам відпочинку, таким як катання на ковзанах, прогулянки, боулінг, спорт, концерти, відвідування цікавих заходів (тренінгів, відкритих лекцій, майстер-класів, виставок, воркшопів тощо). Такий активний відпочинок дозволить вам отримати багато нових яскравих емоцій, зблизиться із друзями, і все це буде на користь організму.

За таких умов, коли канікули закінчаться, ви, заряджені враженнями, самі забажаєте швидше потрапити до студентського середовища, щоб поділитися ними.

 

3) Приділіть увагу своїм родичам і близьким.
Це вкрай актуально, якщо під час навчання ви перебуваєте далеко від них. Поділіться з ними своїми успіхами і труднощами, з якими зіткаєтесь, поцікавтеся тим, що відбувається у їхньому житті. Таким чином, ви зблизитеся, отримаєте підтримку, турботу і зможете проявити їх по відношенню до рідних.

 

 

4) Побудуйте собі цікавий графік заходів на період канікул.
У цьому вам можуть допомогти ті, з ким ви плануєте проводити вільний час, та інтернет-ресурси міста, де у розділах «Афіша» ви завжди зможете знайти щось цікаве.

 

 

5) Дивіться кіно і читайте книги.
Напевно під час навчання у вас виникало бажання почитати або подивитися щось поза навчальною програмою, але ви не встигали. Канікули – це саме час зробити це!

 

 

6) Знайдіть собі хобі, розкрийте нові таланти.
Давно мріяли спробувати себе у ролі художника – не відкладайте! Хотіли навчитися вишивати – чудово, саме час! Ковзани, лижі, біг, спів, плавання, танці... Спробуйте і знайдіть собі справу до душі!

 

 

Пам’ятайте! Не варто впадати у стан ліні і бездіяльності в надії відпочити від навчання. Як показують наукові дослідження, кращий спосіб відпочинку – це зміна одного виду діяльності іншим, натомість лінь і бездіяльність тільки стомлюють і вганяють в апатію. Саме після такого відпочинку дуже важко налаштуватися на робочий лад, і тоді доводиться змушувати себе це робити!

Дотримуючись цих простих вказівок, ви не лише чудово відпочинете, але і зможете розвинутися як особистість, отримати багато нових вражень та, поповнивши запаси енергії, із задоволенням повернутися до навчання!

Гарних вам канікул і до зустрічі в університеті!

 

Переглядів: 383 | Додав: Прес-центр