Головна » 2016 » Грудень » 13 » Посол Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч зустрівся зі студентами Маріупольського державного університету
15:30
Посол Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч зустрівся зі студентами Маріупольського державного університету

13 грудня у рамках візиту на Донеччину Маріупольський державний університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевіч. Іноземний дипломат прибув у супроводі заступника міського голови Маріуполя Ксенії Сухової.

Увага з боку глав дипломатичних місій зарубіжних країн для університету досить звична. Тільки за останній рік вуз прийняв 15 зарубіжних делегацій. Серед почесних гостей вузу були Глава Представництва ЄС в Україні, Посол Ян Томбінський, а також керівництво Міністерств закордонних справ Литви та Швейцарії, посли США, Японії, Італії, Франції, Греції, Кіпру, Швеції, Литви, Чехії.

У МДУ Посла Хорватії хлібом-сіллю зустріли студентки в українських національних костюмах. Коротку екскурсію університетом провів ректор МДУ, професор, Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Він розповів про досягнення вишу у сфері міжнародного співробітництва, ілюстрацією до яких вже багато років слугує алея Почесних професорів університету, серед яких у Томіслава Відошевіча виявилося чимало знайомих, наприклад, Президент Кіпру (2008-2013) Дімітріс Хрістофіас і Посол Італії в Україні (2012-2016) Фабріціо Романо.

Привітавши студентську аудиторію, Костянтин Балабанов зазначив, що Томіслав Відошевіч є високопрофесійним, досвідченим й авторитетним дипломатом, і висловив надію на розширення всебічного співробітництва з Хорватією за його активного сприяння.

На зустрічі з Послом Хорватії були присутні студенти різних факультетів, проте особливий інтерес захід викликав у студентів-міжнародників. Під час спілкування молодь активно ставила питання. Цікавилась, зокрема, досвідом Хорватії в реінтеграції Східної Славонії до складу держави.

Керівництво і викладачі Маріупольського державного університету висловили побажання налагодити більш тісну науково-освітню співпрацю з Хорватією, зокрема, підписати договори з хорватськими університетами з метою обміну науковими розробками, організації академічних обмінів, реалізації спільних культурно-просвітницьких проектів.

Читайте також: Фонд Бумбураса націлений і надалі підтримувати Маріупольський державний університет

Переглядів: 318 | Додав: Прес-центр