Головна » 2018 » Вересень » 3 » Урочиста церемонія посвяти у студенти МДУ
20:08
Урочиста церемонія посвяти у студенти МДУ

Сьогодні, 3 вересня, у Міському палаці культури «Український дім» відбулась урочиста церемонія посвяти у студенти Маріупольського державного університету. Цього року на перший курс до МДУ зараховано понад 600 студентів, 288 із них – на бюджетну форму навчання.

На відкритті церемонії посвяти у студенти прозвучав гімн України у виконанні оркестру Головного управління Національної поліції у Донецькій області під керівництвом Василя Шерпи. Першим із вітальним словом виступив ректор МДУ, професор, член-кореспондент НАПН України, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Він зазначив, що головна наука, яку студенти мають засвоїти за роки навчання в університеті, це любов до своєї Батьківщини, і побажав першокурсникам яскравого і цікавого студентського життя.


З теплими словами привітання до студентів звернувся голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць: «В університеті навчаються майбутні вчителі, правознавці, економісти, журналісти. Я вам скажу так, що всі ці професії важливі для Україні, але і для Донецької області вони також важливі. І я переконаний, що більшість із вас є уродженцями Донецької області, які після завершення навчання в університеті лишаться тут і будут працювати на благопроцвітання рідної області і Україні в цілому».

Міський голова Вадим Бойченко подякував першокурсникам за те, що зробили вибір на користь Маріуполя: «Я вірю, що разом з вами, ми побудуємо сильне, розумне, надихаюче місто Маріуполь, яке покликане стати символом, вітриною відновленого українського Донбасу».

Привітати першокурсників із початком навчання у виші прийшли також Генеральний консул Грецької Республіки в Маріуполі Елені Георгопулу і голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи.


Наприкінці церемонії посвяти у студенти першокурсникам вручили символічні ключ знань і студентський квиток, а вони, у свою чергу, пообіцяли наполегливо вчитися і гордо нести звання студентів Марупольського державного університету.

Святкова концертна програма була організована за участі Молодіжного центру, студентської ради, вокалістів і творчих колективів МДУ, а також ансамблю грецького танцю «Елтос» (сел. Старий Крим). 


Завтра, 4 вересня, на першокурсників очікує ще один урочистий захід  вручення студентських квитків.


У 2018 році на 1 курс ОС «Бакалавр» до МДУ подано 2400 заяв із 17 областей – це найбільша кількість заяв серед вишів Донецького і Луганського регіону. Найбільш популярними серед абітурієнтів були спеціальності «Право» (290 заяв), «Дошкільна освіта» (154), «Переклад (англійська)» (142), «Менеджмент» (122). 
 

Серед нинішніх першокурсників – студенти з Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпровської, Львівської, Миколаївської областей, але все ж більше половини з них  – випускники маріупольських шкіл, які вирішили здобувати вищу освіту у рідному місті. 


85 студентів вступили до МДУ через освітній центр «Донбас-Україна», який продовжує прийом документів до 28 вересня.
 

Загалом за підсумками вступної кампанії до вишу зараховано понад 1300 студентів, у тому числі іноземці – громадяни Туреччини, Азербайджану, Узбекистану, Туркменістану, Камеруну, Анголи.


Читайте також: Фотоконкурс для першокурсників «Мій перший день в університеті»

Переглядів: 985 | Додав: Press