Головна » 2018 » Квітень » 3 » Професор МДУ Роман Толпежніков долучився до обговорення результатів дослідження стану юридичної освіти в Україні
15:06
Професор МДУ Роман Толпежніков долучився до обговорення результатів дослідження стану юридичної освіти в Україні

30 березня у Міністерстві освіти і науки України відбулося обговорення результатів дослідження «Стан юридичної освіти в Україні. Аналітичне дослідження за результатами освітніх вимірювань». У заході взяв участь декан економіко-правового факультету Маріупольського державного університету, професор Роман Толпежніков.

На засіданні учасники презентували стан юридичної освіти в Україні з огляду на якість освітньої послуги, що надається закладами вищої освіти, і на якість отриманих випускниками компетенцій. Вперше аудиторії були представлені об'єктивні дані щодо якості освітніх послуг більшості правничих шкіл України, у тому числі і правничої школи МДУ. Також учасники проаналізували якість знань випускників і вступників у розрізі форм навчання, закладів вищої освіти, правничих предметів і визначили, що серед усіх типів закладів вищої освіти найкращими з точки зору якості й ефективності правничої освітньої послуги є класичні університети і спеціалізовані правничі ЗВО. Саме ці типи вишів найкраще розвивають освітній потенціал майбутніх правників і здатні організовувати набір на навчання найперспективніших вступників.


Свою оцінку дослідження висловила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка підкреслила, що запровадження ЗНО є важливим етапом у розвитку освітньої політики в Україні: «У 2016 році МОН ініціювало проведення пілотного проекту – зовнішнього незалежного іспиту для вступу на магістратуру з «Права», а у 2017 році – поширила цю процедуру на всі виші, що готують правників. Завдяки цьому ми отримали не лише щеплення від корупції під час вступу на магістратуру, а й гарний інструмент перевірки знань. Зараз ми маємо вперше обґрунтовані результати, які дають можливість однією лінійкою виміряти знання випускників бакалаврів, що прагнули стати магістрами, і змогли зробити поглиблене дослідження цих результатів».


Міністр запропонувала узалежнити держзамовлення університету на магістратуру з «Права» від результатів профільного ЗНО, а також запровадити це випробування на закінчення бакалаврату, реалізувавши підсумкову державну атестацію у формі єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).


Очікується, що це допоможе підвищити якість правничої освіти, а також допоможуть сконцентрувати державне замовлення у найкращих університетах.


За матеріалами сайту МОН України


Читайте також: У МДУ обговорили актуальні проблеми у галузі права

Переглядів: 237 | Додав: Press