Головна » 2018 » Жовтень » 22 » Професор МДУ Світлана Безчотнікова відвідала Німеччину у складі делегації українських журналістів
12:44
Професор МДУ Світлана Безчотнікова відвідала Німеччину у складі делегації українських журналістів

Декан факультету філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету, професор Світлана Безчотнікова відвідала Німеччину у складі делегації українських журналістів. Поїздку організували Академія української преси та Фонд Фрідріха Науманна за Свободу за підтримки уряду Німеччини.

«Четверта влада: незалежна журналістика як основа демократії» – у рамках такої теми з 8 по 13 жовтня у Берліні працювала група українських журналістів: представники всеукраїнських телеканалів, радіостанцій, друкованих та інтернет-видань, інформаційних агентств, Академії української преси, Національної спілки журналістів України. У складі делегації працював і член Наглядової ради МДУ, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий.


Під час перебування у Берліні учасники програми зустрічалися зі своїми колегами із центральних і регіональних ЗМІ, Німецької асоціації журналістів, міжнародної організації «Репортери без кордонів», Центру Байсгама, а також із керівництвом відділу Південно-Східної та Східної Європи, Середземномор'я і Близького Сходу Фонду Фрідріха Науманна за Свободу. Обговорювали питання поширення фейкових новин, пропаганди у ЗМІ та способів протидії цим негативним явищам, незалежності журналістів при висвітленні політичних питань та  їх правовому захисту. 

 

Чому вчить нас досвід Німеччини як країни з розвинутою демократією? Перш за все, повазі до таких цінностей, як плюрализм думок та діалог. У цих процесах медіа відіграють роль майданчика, на якому обговорюються суспільно важливі зміни. Наприклад, на першій шпальті газети Der Tagesspiegel поруч з рубрикою факт розміщено рубрику коментарі, що відображають різні точки зору на подію, 

– Світлана Безчотнікова.

 

Велику зацікавленість учасників делегації викликала проблема змін німецького медіаландшафту під тиском інтернет-ЗМІ і соціальних медіа, яку представив  професор Ґернот Вольфрам, референт-експерт з питань культурної роботи і міжкультурної комунікації у Team Europe при Єврокомісії у Німеччині.


Важливим пунктом програми було відвідання німецького Бундестагу та зустріч із головою парламентського комітету з питань прав людини пані Гіде Йенсен. Під час зустрічей німецьких та українських колег увага приділялася новим інформаційним стартапам, соціальним та аналітичним проектам, присвяченим виявленню дезінформації у цифровому просторі, розвитку онлайн-журналістики. 


У підсумку учасники програми зазначили важливість дотримання професійної етики та стандартів професійної журналістики, адже саме коли класична журналістика не спрацьовує з’являється простір для фейків та дезінформації, здатних спричиняти кризові явища.


Читайте також: МДУ увійшов до команди проекту Erasmus+ «Журналістська освіта за демократію в Україні»

Переглядів: 132 | Додав: Press