Головна » 2016 » Вересень » 23 » Професор МДУ Володимир Романцов розповів поліцейським про витоки формування української державності
14:01
Професор МДУ Володимир Романцов розповів поліцейським про витоки формування української державності

22 вересня завідувач кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету, професор Володимир Романцов провів лекцію у Головному управлінні Національної поліції в Донецькій області. Вчений висвітлив тему «Витоки формування державності і нації в історії України», зазначивши, що без чіткої та правдивої національної історії народ приречений зійти з історичної арени.

Під час лекції особливу увагу професор приділив часів Київської Русі, козацьких державних утворень XVI-XVIII ст., періоду Українського національно-культурного і державного відродження XIX-початку ХХ ст., Української революції 1917-1921 рр., а також боротьбі за Українську самостійну, соборну державу під час Другої світової війни. Не менш важливим було питання про роль Росії у розвитку традицій державотворення в Україні і про дискусії навколо національно-визвольної боротьби ОУН і УПА.

Підсумовуючи сказане, Володимир Романцов підкреслив, що українці повинні пам'ятати і шанувати всіх тих, хто в різні часи зробив внесок у формування державних утворень на українських землях, хто сприяв піднесенню української культури, зростанню духовності українського народу.

 

Ця лекція відкрила цикл занять з історії України, які будуть проводитися у рамках центру української культури, створеного на базі обласного управління поліції. Наступного тижня Володимир Романцов виступить із доповіддю «Українська революція 1917-1921 рр. у Маріуполі та Північному Приазов'ї» і допоможе слухачам розібратися у складних питаннях боротьби українців за оновлення суспільства і місця Приазовського краю у формуванні в Україні нової державності та нових суспільних відносин.

У рамках договору про співпрацю між МДУ та Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області вчені університету будуть задіяні у реалізації програми підвищення кваліфікації співробітників поліції. Надалі для правоохоронців також запланована серія тренінгів з англійської мови. Таким чином, досвідчені викладачі вишу допоможуть співробітникам поліції опанувати необхідні знання та навички для більш якісного виконання поставлених перед ними завдань.

Читайте також: Начальник Національної поліції України в Донецькій області В'ячеслав Аброськін зустрівся зі студентами МДУ

Фото взяті з офіційного веб-сайту ГУНП в Донецькій області

Переглядів: 436 | Додав: Прес-центр