Головна » 2018 » Травень » 25 » Проректор МДУ Микола Трофименко виступив експертом на форумі екс-лідерів європейських країн з питань поширення культури миру
17:04
Проректор МДУ Микола Трофименко виступив експертом на форумі екс-лідерів європейських країн з питань поширення культури миру

Проректор з міжнародних зв’язків Маріупольського державного університету Микола Трофименко взяв участь у форумі екс-лідерів країн Європи, який проходив 19 травня у будівлі Парламенту Румунії. Метою зустрічей і дискусій було поширення культури миру і заклик до підтримки мирного возз’єднання корейського півострова. Ініціатором форуму виступила корейська організація HPWL, яка діє при Міжнародному мирному комітеті.

Обговорення актуальних питань проходило за участі екс-президентів Румунії, Албанії, Хорватії, України, екс-голови Верховної ради Республіки Беларусь, голови Президії Боснії і Герцеговини, судді Верховного суду Республіки Македонії. Україну представляли Віктор Ющенко і Микола Трофименко, який був запрошений у якості експерта з питань міжнародних відносин.

 

На відкритті заходу до присутніх звернувся екс-президент Румунії Еміль Константінеску, який відзначив важливість формування культури миру. 

 

Програма форуму включала панельні дискусії за двома напрямами із красномовними назвами: «Емпатія» та «Солідарність». Під час першої сесії екс-лідери країн пригадали життя своїх держав після закінчення холодної війни.

 

Микола Трофименко виступив на другій сесії, яка передбачала надання порад щодо мирного врегулювання ситуації на корейському півострові. Він розповів про досвід роботи університету з молоддю, яка проживає на тимчасово окупованій території Донбасу.

 

Проректор зауважив, що абітурієнти з цих територій можуть вступати до МДУ за спрощеною процедурою – через освітній центр «Донбас-Україна». До того ж, спільно з литовськими партнерами і вчителями міста розроблені українознавчі онлайн-курси, які розміщені у вільному доступі на сайті університету. Активну участь у налагодженні діалогу з цією категорію громадян беруть студенти університету, які записують відеозвернення, закликаючи абітурієнтів вступати до українських вишів. 

 

Ця інформація неабияк зацікавила корейських учасників форуму, тож вони запросили Миколу Трофименка відвідати Південну Корею у вересні поточного року. У рамках візиту очікується низка важливих переговорів і поїздка до Північної Кореї.

 

Читайте також: У рамках Дня Європи студенти МДУ заохочували маріупольців вивчати іноземні мови

Переглядів: 171 | Додав: Прес-центр