Головна » 2017 » Листопад » 1 » Ректор МДУ Костянтин Балабанов зустрівся зі студентами і викладачами економіко-правового факультету
17:03
Ректор МДУ Костянтин Балабанов зустрівся зі студентами і викладачами економіко-правового факультету

1 листопада ректор Маріупольського державного університету, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов провів зустріч зі студентами та викладачами економіко-правового факультету. На початку заходу декан факультету, професор Роман Толпежніков привітав присутніх і закликав до активного діалогу. Він підкреслив важливість подібних заходів для зміцнення довіри і взаємоповаги у колективі та вирішення усіх проблемних питань.

Звернувшись до колег і студентів, ректор окреслив поточний стан справ на факультеті. Зауважив, зокрема, що на сьогоднішній день на ЕПФ навчається понад 1000 студентів, що складає майже третину загальної кількості студентів університету. Навчально-виховний процес забезпечують 5 кафедр, а це 74 науково-педагогічних працівника.

Окремо Костянтин Балабанов зупинився на результатах вступної кампанії. Цього року лави студентів економіко-правового факультету поповнили 203 першокурсника, що на 55 осіб більше за показник минулого року. Ректор пояснив, що це зростання обумовлене законом, прийнятим напередодні початку вступної кампанії, відповідно до якого виши Донецької та Луганської областей отримали фіксований обсяг бюджетних місць на всі напрямки підготовки. 

Красномовним показником якості отриманих знань стали результати зовнішнього незалежного тестування, яке у 2017 році вперше проходили випускники спеціальності «Право» для вступу до магістратури. Майже 80% бакалаврів-правознавців МДУ успішно склали всі блоки тестування, і цей відсоток значно вищий за аналогічні показники провідних юридичних вишів країни.

Під час зустрічі Костянтин Балабанов повідомив присутнім, що за підсумками реорганізації економіко-правового факультету в університеті з’явиться юридичний факультет. Тож головними завданнями на сьогодні є відкриття аспірантури за юридичним профілем і забезпечення кадрового наповнення нових юридичних кафедр.

З великою гордістю ректор відзначив успіхи у науці, які демонструють і викладачі, і студенти факультету. У минулому році на ЕПФ пройшли 2 міжнародні науково-практичні конференції, 3 всеукраїнські і 2 загальноуніверситетські. У 2017 році 4 студенти факультету стали призерами II етапів всеукраїнських олімпіад і конкурсів наукових робіт. 

Заслужену похвалу ректора отримала студентська рада економіко-правового факультету. Костянтин Балабанов зауважив, що активність студентів ЕПФ сприяє розвиткові студентського самоврядування університету, і наголосив, що керівництво вишу і надалі підтримуватиме їхні ініціативи.

Не обійшли увагою і проблеми факультету, серед яких велика кількість студентів, які мають академічні заборгованості, наявність заборгованостей по оплаті контрактів, нестача кадрів на деяких кафедрах.

Підбиваючи підсумки, Костянтин Балабанов зосередився на цьогорічних досягненнях факультету, серед яких зростання контингенту студентів, успішне проходження акредитації підготовки магістрів за спеціальністю «Екологія» і бакалаврів за напрямами «Системний аналіз» та «Право», відкриття нової затребуваної спеціальності «Кібербезпека» – унікальної для вишів Донеччини, активна робота спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з економічних наук.

Під час зустрічі студенти і викладачі змогли поставити питання ректору. Доцент кафедри права та публічного адміністрування Євген Годованик подякував адміністрації вишу за підтримку юридичного напряму і запитав, які першочергові завдання стоять перед колективом кафедри у процесі створення юридичного факультету. Першокурсник спеціальності «Кібербезпека» поцікавився, де він і його одногрупники проходитимуть практику, а студентка спеціальності «Туризм» поставила питання щодо умов участі у стажуваннях за кордоном.

Спілкування з ректором тривало близько години, протягом якої студенти дізналися багато цікавого про теперішнє і майбутнє факультету та можливості, які надає університет, а також отримали відповіді на поставлені питання. Такі зустрічі проходитимуть на всіх факультетах вишу.

Читайте також: У МДУ відзначили Хелоуїн і розпочали благодійну акцію

Переглядів: 494 | Додав: Прес-центр