Головна » 2017 » Листопад » 10 » Ректор МДУ Костянтин Балабанов зустрівся із факультетом грецької філології та перекладу
19:45
Ректор МДУ Костянтин Балабанов зустрівся із факультетом грецької філології та перекладу

У Маріупольському державному університеті тривають традиційні зустрічі ректора зі студентами і викладачами факультетів. 9 листопада ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов спілкувався із колективом факультету грецької філології та перекладу на чолі з деканом Світланою Шепітько

На початку зустрічі ректор пригадав нелегкий, проте успішний шлях становлення та розвитку університету, після чого зосередив увагу на основних напрямках роботи факультету. Він нагадав, що факультет грецької філології та перекладу забезпечує підготовку фахівців за 7 бакалаврськими і 6 магістерськими програмами. Це єдиний факультет подібного профілю на теренах України і зарубіжжя (за винятком вишів Греції та Кіпру).

Кафедри факультету активно співпрацюють із провідними вітчизняними і міжнародними університетами, державними установами та громадськими організаціями. Серед них: Фонд «Анастасіос Г. Левендіс» (Кіпр), Центр грецької мови Міністерства освіти і релігії Греції, Афінський національний університет імені Каподистрії, Салонікський університет імені Аристотеля, Університет Кіпру, Школа новогрецької мови о. Калімнос (Греція), Сілезійській університет (Польща), Університет Крайова (Румунія), Університет Мурсії (Іспанія), Управління з підтримки і технологічних послуг перекладу Європейського парламенту (Люксембург), Посольство Греції в Єревані (Вірменія), Ташкентське товариство греків (Узбекистан) та багато інших.

Результатом такого співробітництва є, зокрема успішне працевлаштування випускників факультету, у тому числі за кордоном – на Кіпрі, у Греції, Франції, Великобританії, Канаді, США, Німеччині, Італії, Чехії, Польщі, Ізраїлі, Китаї, Голландії, в Об’єднаних Арабських Еміратах тощо.

Зважаючи на поступове зменшення контингенту студентів, кафедри факультету шукають нові форми створення конкурентних переваг у боротьбі за абітурієнта. Так, кафедра грецької філології та перекладу залучилася підтримкою Фонду Бумбураса, який виділив 20 стипендій для майбутніх абітурієнтів спеціальностей «Філологія. Переклад (новогрецька)», «Філологія. Мова і література (новогрецька)», «Середня освіта. Мова і література (новогрецька)». 

Навівши цей приклад, Костянтин Балабанов додав, що у 2016-2017 навчальному році 6 студентів-контрактників факультету грецької філології та перекладу отримували стипендію ГО «Фонд Бумбураса», яка покривала витрати на оплату контракту. У І семестрі 2017-2018 навчального року до цієї цифри додалося ще 7 студентів.

Підбиваючи підсумки, ректор зауважив, що факультету є, над чим працювати. У планах збільшення кількості студентів, підвищення якості професорсько-викладацького складу за рахунок захисту кандидатських дисертацій і стовідсоткового проходження форм підвищення кваліфікації, активізація роботи із залучення спонсорських коштів на потреби наукової та методичної роботи, завершення ремонту й облаштування Польського культурного центру, який раніше знаходився на факультеті філології та масових комунікацій.

По завершенні виступу до ректора звернулася голова студентської ради факультету Анастасія Галіцина, яка подякувала за підтримку студентства та великі можливості для професійного і творчого розвитку, які надає університет. Після цього Костянтин Балабанов скористався нагодою й у присутності всього колективу факультету привітав з ювілеєм доцента кафедри слов’янської філології та перекладу Олену Гусєву, яка вже багато років добросовісно працює для студентів та університету.

Читайте також: Зустріч ректора зі студентами і викладачами факультету філології та масових комунікацій

Переглядів: 522 | Додав: Прес-центр