Головна » 2018 » Травень » 24 » Ректору МДУ Костянтину Балабанову присвоїли звання Почесного доктора Янінського університету (Греція)
09:07
Ректору МДУ Костянтину Балабанову присвоїли звання Почесного доктора Янінського університету (Греція)

23 травня в Янінському університеті відбулась урочисті збори з нагоди присвоєння звання Почесного доктора ректору Маріупольського державного університету, члену-кореспонденту НАПН України, професору Костянтину Балабанову.

Вчена рада Янінського університету одностайно проголосувала за це рішення. Таким чином грецькі колеги відзначили вагомий особистий внесок Костянтина Балабанова у зміцнення дружби і співробітництва між Грецією та Україною, успішну діяльність у напрямку популяризації грецької мови, історії та культури.

 

В урочистому заході взяли участь члени науково-педагогічного колективу Янінського університету на чолі з ректором, професором Георгіосом Капсалісом, відомі вчені, представники української діаспори.

 

Янінський університет входить до числа кращих закладів вищої освіти Грецької Республіки. Це перший зарубіжний університет, з яким почав співпрацювати МДУ одразу після створення у 1991 році. Саме Янінський університет відкрив МДУ шлях до Греції та Європи.

 

Співпраця з грецьким університетом розвивається за сприяння Посольства України у Грецькій Республіці та Посольства Грецької Республіки в Україні. Значну роль у цьому процесі відіграють Маріупольська міська рада, Генеральне консульство Греції в Маріуполі та Федерації грецьких товариств України.

 

За роки плідного співробітництва понад 250 викладачів і студентів Маріупольського держуніверситету взяли участь у наукових, освітніх і культурних програмах на базі Янінського університету. Ректор і сам неодноразово відвідував грецький університет, читав лекції студентам і викладачам вишу.

 

Костянтин Балабанов є відомим фахівцем у галузі міжнародних відносин, автором понад 300 наукових праць, виданих в Україні, Австралії, Греції, Італії, на Кіпрі. За оцінкою американського журналу «Time» у 1997 році він увійшов до числа 8 найвидатніших греків зарубіжжя, які здобули світове визнання завдяки своїй діяльності у галузі освіти, культури та економіки. 

 

Колектив університету щиро вітає Костянтина Васильовича і зичить йому подальших успіхів у науково-педагогічній і дипломатичній діяльності!

Переглядів: 1379 | Додав: Прес-центр