Головна » 2017 » Грудень » 28 » Рік боротьби і великих досягнень: ректор МДУ підбив підсумки роботи колективу
18:23
Рік боротьби і великих досягнень: ректор МДУ підбив підсумки роботи колективу

28 грудня відбулася конференція трудового колективу Маріупольського державного університету. Головним питанням порядку денного було обговорення звіту про результати діяльності вишу у 2017 році, який представив ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов.

На початку виступу ректор відзначив, що, незважаючи на складну військово-політичну ситуацію у регіоні, цей рік ознаменувався злагодженою та результативною роботою колективу університету за всіма напрямками.

Як і раніше, МДУ був епіцентром важливих подій суспільного і культурного життя міста і Донецької області. Одним із наймасштабніших заходів року став форум «Відновлення та розвиток Донбасу», організований на базі МДУ за підтримки Представництва ЄС в Україні, Програми розвитку ООН, Агентства ООН у справах для біженців та Міжнародної організації з міграції. В обговоренні актуальних питань розвитку регіону взяли участь Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган, Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, керівництво українського парламенту, уряду, Донецької облдержадміністрації, студенти, викладачі та співробітники маріупольських вишів, громадські активісти.

Загалом протягом 2017 року університет прийняв 38 офіційних іноземних делегацій з Німеччини, Греції, Італії, Кіпру, Литви, Нідерландів, Польщі, США, Франції, Естонії. Серед почесний гостей МДУ були Перший заступник Глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, Посол Греції в Україні Георгіос Пукаміссас, заступник Міністра закордонних справ Греції Теренс Куїк, керівник програм співпраці ЄС в Україні Беренд де Гроот, відомі українські політики, вчені, волонтери, журналісти.

Понад півсотні студентів і викладачів відвідали зарубіжні країни, взявши участь в освітніх програмах у Греції, Італії, Італія, Польщі, Великій Британії, а також у міжнародних конференціях і семінарах у Німеччині, Грузії, Молдові, Швейцарії.

Цього року університет долучився до реалізації низки міжнародних проектів спільно з авторитетними вишами та організаціями Німеччини, Великої Британії, Литви, Естонії: проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балтійсько-Чорноморський зв'язок», проектів «Дистанційне навчання українознавчих курсів для учнів з тимчасово окупованих територій», «Англійська мова для університетів», «Вчимося навчати німецької».

Вагомими були наукові досягнення викладачів МДУ. У 2017 році викладачі й аспіранти університету успішно захистили 2 докторські дисертації і 3 кандидатських. Вчені вишу опублікували 15 монографій, 37 підручників і навчальних посібників, 1226 наукових статей і науково-методичних рекомендацій, у тому числі 52 статті у зарубіжних виданнях, 149 статей у виданнях, які включені в наукометричних баз «Scopus», «Web of Science», «Copernicus» тощо. У свою чергу студенти МДУ опублікували 1750 статей і тез наукових доповідей. Обговорення актуальних наукових тем відбувалося протягом 18 науково-практичних конференцій, серед яких було 6 міжнародних і 8 всеукраїнських.

Досить успішної була вступна кампанія 2017 року. Напередодні її початку Верховна Рада України прийняла закон, згідно з яким університет отримав фіксований обсяг державного замовлення на всі спеціальності та освітні рівні. Ця практика продовжиться і в наступні роки.

Цього року МДУ запропонував абітурієнтам низку нових напрямів навчання: спеціальності «Початкова освіта» і «Кібербезпека» на ОС «Бакалавр» та магістерську програму «Фізична культура і спорт». За підсумками вступної кампанії контингент студентів університету збільшився на понад 1200 осіб.

Важливими цьогорічними новаціями у сфері вищої освіти стало введення зовнішнього незалежного тестування при вступі до магістратури на спеціальність «Право», а також запровадження нового механізму призначення та виплати академічних і соціальних стипендій, які відтепер нараховуються на підставі рейтингів студентів. 

Незмінними приводами для гордості є досягнення студентської молоді. Цього року 12 студентів МДУ стали стипендіатами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Маріупольської міської ради. Голова студентської ради МДУ Сергій Яровий здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Кращий студент Донеччини». Команда лідерів студентського самоврядування посіла друге місце у форумі «Студентська веселка», який проходив у Святогірську. 

Примножує свої творчі здобутки і народний ансамбль танцю «Промінь» (художній керівник – випускниця МДУ Юлія Мезікова). Цього року колектив університету став переможцем Міжнародного конкурсу «Жар-Птиця Приазов’я» й отримав гран-прі у XV Міжнародному фестивалі хореографічних та фольклорних колективів «Азовська хвиля 2017».

У 2017 році МДУ продовжив модернізацію матеріально-технічної бази, придбання нової комп'ютерної техніки, ремонтні роботи в усіх будівлях вишу, зокрема у спорткомплексі та студентському гуртожитку. Велику допомогу у цьому процесі університету традиційно надають МОН України, міська влада і зарубіжні партнери.

З-поміж основних завданнь, які стоять перед колективом вишу у 2018 році:

- продовження реалізації Стратегії розвитку «МДУ-2020»;

- забезпечення прозорості діяльності університету та всіх органів його управління;

- подальше вдосконалення освітніх, освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, програм післядипломного навчання з урахуванням потреб ринку праці;

- забезпечення фінансової стабільності з використанням багатоканального фінансування, що гарантує соціальний захист викладачів, співробітників та студентів університету.

По завершенні виступу Костянтина Балабанова делегати конференції трудового колективу долучилися до обговорення звіту, після чого одностайно проголосували за визнання роботи колективу університету у 2017 році задовільною. 

Читайте також: Генерал В'ячеслав Аброськін включений до складу Наглядової ради МДУ

Переглядів: 615 | Додав: Прес-центр