Головна » 2017 » Листопад » 11 » Розпочала роботу Координаційна рада з питань реалізації договору між університетами і поліцією Донеччини
08:29
Розпочала роботу Координаційна рада з питань реалізації договору між університетами і поліцією Донеччини

10 листопада відбулося перше засідання Координаційної ради з питань реалізації трьохстороннього договору між Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області, Маріупольским державним університетом і ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет». У главку зібралися керівництво обласного управління та очільники профільних структур, представники адміністрації вищих навчальних закладів, декани факультетів і студенти.

Порядок денний передбачав затвердження Положення про Координаційну раду, її складу та програми роботи новоутвореного органу. Проте захід від початку не мав суто формального характеру, а одразу перетворився на дружню бесіду і вільний обмін думками.

Засідання відкрив начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин. Він закликав присутніх до дієвого обговорення, коротко окресливши основні напрямки, за якими поліція планує розвивати співпрацю з вищими навчальними закладами міста. У першу чергу це профорієнтаційна робота зі студентами, в особі яких обласне управління бачить своїх майбутніх співробітників. Як повідомив генерал, на сьогодні в обласній поліції є дві вакантні посади у відділі міжнародних зв'язків, на які можуть претендувати студенти і випускники відповідного фаху. Також управління має потребу в якісних соціологічних дослідженнях, де важливий наукових підхід. 

«Сьогодні докорінно змінено тактику та методику роботи під час охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, простіше, це «поліція діалогу». Необхідно створення антиконфліктних груп, і ми бачимо потребу у спілкуванні з висококваліфіковакованими педагогами, психологами, мовниками, істориками, щоб продовжувати успішну взаємодію», – додав Микола Семенишин.

У свою чергу ректор Маріупольського державного університету, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов підкреслив, що університет готовий виконувати усі домовленості, досягнуті з ГУНП в Донецькій області: «Передусім, це якісна підготовка фахівців главку за такими спеціальностями, як «Право», «Кібербезпека», «Журналістика», економічні спеціальності. Також дуже важливо, щоб наші студенти мали можливість проходити практику і стажування в обласному управлінні поліції і згодом працевлаштовуватися. І сьогодні ми підпишемо документи, щоб дати можливість і нашим, і вашим співробітникам бачити перспективу».

Велика роль в організації взаємовигідної та ефективної співпраці відведена міжнародним контактам. Костянтин Балабанов розповів про успішний досвід взаємодії вишу з Европейською організацією публічного права, у витоків створення якої стояли авторитетні юристи – нинішні президенти Греції, Італії та Португалії. Також МДУ має тісні звязки з Італією, Великобританією, Німеччиною, Польщою, Сполученими Штатами Америки тощо. Ректор запропонував координувати свої дії у напрямку організації спільних науково-практичних конференцій, адже університет проводить їх на достатньо високому рівні, із залученням численних зарубіжних партнерів. Натомість Микола Семенишин повідомив, що наразі вирішується питання про відновлення Міжнародної поліцейської асоціації, членом якої може стати і МДУ.

З-поміж інших векторів співробітництва з обласним управлінням Нацполіції університет запропонував проведення для поліцейських тренінгів відомих журналістів, занять з англійської та інших іноземних мов, організацію спільних спортивних заходів.  

Відповідно до порядку денного під час засідання сторони поставили підпис під Положенням про Координаційну раду. Головою одностайно обрали генерала Миколу Семенишина. Від університету до складу Координаційної ради увійшли ректор Костянтин Балабанов (заступник голови ради), перший проректор Олена Булатова, декан економіко-правового факультету Роман Толпежніков, декан фікультету філології та масових комунікацій Світлана Безчотнікова, старший викладач кафедри соціальних комунікацій, голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов, голова студентської ради Сергій Яровий.

Виступаючи на засіданні, Сергій зазначив, що прагне пов'язати своє життя або з громадсько-політичною діяльністю, або з правоохоронними органами, щоб змінювати країну на краще. Він цікавиться роботою нової поліції і вважає, що стати ближче до молоді їй допоможе проведення спільних професійно орієнтованих і культурно-розважальних заходів. 

Розповідаючи про взаємодію з молодю, Микола Семенишин запропонував включити представників студактиву до складу журі конкурсу «Кращий в службі», який наразі проходить серед поліцейських управління. Також генерал запросив студентство обох вишів приєднатися до святкування другої річниці створення Ліги Майбутніх Поліцейських, яке відбудеться наприкінці листопада у Краматорську. У програмі будуть парад військової техніки, виступи кінологів і ще багато цікавого, до того ж обласне управління поліції подбає, щоб усі охочі студенти організовано прибули на свято.

Читайте також: Генеральна прокуратура України проводить конкурс творчих робіт

Переглядів: 317 | Додав: Прес-центр