Головна » 2018 » Червень » 20 » Що потрібно знати про медичну реформу: у МДУ пройшла зустріч у рамках проекту «Доброзичлива медицина»
16:58
Що потрібно знати про медичну реформу: у МДУ пройшла зустріч у рамках проекту «Доброзичлива медицина»

19 червня у Маріупольському державному університеті відбулася зустріч з питань реформування системи охорони здоров’я у рамках міського проекту Фонду розвитку Маріуполя «Доброзичлива медицина».

З викладачами та співробітниками вишу спілкувалися головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 Олександр Лазаренко, головний лікар ЦПМСД № 4 Олександр Литвиненко, спеціаліст з комунікацій управління охорони здоров’я Маріупольської міської ради Вікторія Євдокимова та представник Фонду розвитку Маріуполя Андрій Алтунян.

 

Присутні на зустрічі дізналися, зокрема, як відбуватиметься фінансування медичних установ, які медичні послуги надаватимуться безкоштовно, навіщо підписувати декларацію з лікарем, як записатися на прийом за допомогою мережі інтернет.

 

Лікарі розповіли працівникам університету про рівні надання медичної допомоги і зауважили, що на першому етапі реформи зміни торкаються системи первинної допомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Говорити про те, як працюватимуть вузькі спеціалісти, стаціонар і швидка допомога, поки що рано.

 

Одна з основних змін у системі охорони здоров’я полягає у запровадженні нової (страхової) моделі фінансування медичних установ. Тепер обсяг фінансування Центрів первинної медико-санітарної допомоги буде розраховуватися на основі капітаційної ставки - 370 гривень/рік на пацієнта, помноженої на вікові коефіцієнти (від 0 до 5 років - 4; від 6 до 19 - 2,2; від 20 до 39 - 1; від 40 до 64 - 1,2; 65 і більше років - 2). Щоб оплата за обслуговування пацієнта надходила до конкретної медустанови, необхідно підписати декларацію з лікарем. На сьогоднішній день у Маріуполі зареєстровано понад 108 тисяч підписаних декларацій.

 

Приємну новину повідомив Олександр Лазаренко: у листопаді на базі Маріупольського територіального медичного об’єднання здоров’я дитини і жінки буде створена дитяча діагностична поліклініка, яка об’єднає дитячих лікарів міста. Це значно спростить процедуру проходження медогляду дітей.

 

На завершення зустрічі він побажав усім присутнім міцного здоров’я, нагадавши, що воно лише на 10% залежить від лікарів і на 90% – від способу життя людини, спадковості, стану навколишнього природного середовища. Також організатори заходу закликали розповідати про реформу своїм рідним і знайомим, адже її успіх у великій мірі залежатиме від рівня інформованості населення.

 

Основні нововведення, які передбачає медична реформа

 

1. Вільний вибір лікаря. 

• Обравши лікаря, слід підписати з ним декларацію. Для цього потрібно звернутися до амбулаторії, при собі мати паспорт або свідоцтво про народження – для дітей до 14 років, довідку про присвоєння ІПН (індивідуальний податковий номер) та мобільний телефон (на який прийде СМС при реєстрації в електронній системі).

• При виборі лікаря варто враховувати місце розташування медустанови, адже її віддаленість може стати перепоною для його виклику додому. 

• У разі якщо лікар, з яким підписано декларацію, буде у відпустці або у відрядженні, пацієнтів направлятимуть до іншого фахівця. 

• Зовсім скоро в усіх ЦПМСД міста працюватимуть електронні черги. 

• Якщо потреба у медичній допомозі виникла підчас Вашого перебування в іншому місті, то можна звернутися до найближчої амбулаторії.


2. Визначення чіткого переліку послуг, які оплачуватиме держава. Серед них:
•    діагностика найбільш поширених захворювань;
•    4 види профілактичних оглядів (серцево-судинні захворювання, сахарний діабет, ВІЛ, туберкульоз);
•    консультація лікаря;
•    7 базових аналізів та вакцинація;
•    лікування і спостерігання за станом здоров’я хворого, супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями;
•    направлення до лікарів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;
•    видача рецептів;
•    видача медичних довідок.


3. Контроль якості медичних послуг, який здійснює Національна служба здоров’я України. Як пояснили маріупольські фахівці під час зустрічі, тепер лікар не зможе призначити зайві медичні препарати, які до того ж чимало коштують. Пацієнт зможе ознайомитися з переліком ліків (точніше біологічно активних речовин у їх складі), які призначаються при тому чи іншому діагнозі згідно з міжнародними стандартами. 


4. Побудова відносин з лікарем як довіреною особою, яка допомагає зберегти здоров’я. Передбачається, що лікарі допомагатимуть із записом на прийом до вузьких спеціалістів і консультуватимуть пацієнтів, у тому числі у телефонному режимі. 

 

Деталі дізнавайтеся на Медичному порталі Маріуполя.

 

Читайте також: Доцент МДУ Юлія Кажан взяла участь в освітньому конгресі «Школа майбутнього – шанси та перспективи»

Переглядів: 177 | Додав: Прес-центр