Головна » 2021 » Листопад » 25 » Соціальні перетворення і театр: студентка МДУ Поліна Ковалевська відвідала тренінговий курс в Іспанії
14:50
Соціальні перетворення і театр: студентка МДУ Поліна Ковалевська відвідала тренінговий курс в Іспанії

Студентка ІІІ курсу спеціальності «Соціологія» Маріупольського державного університету Поліна Ковалевська взяла участь у тренінговому курсі ARTEA. Заходи проходили у рамках програми Erasmus+ та об’єднали активну молодь, яка цікавиться театральним мистецтвом, в іспанському місті Малага.

Неформальна освіта – це новий світовий тренд  і студенти МДУ активно його використовують для отримання додаткових знань та досвіду. Поліна самостійно знайшла для себе можливість, гортаючи стрічку соціальної мережі. Це не перша участь дівчини у подібних проєктах, але перша – з виїздом за кордон. 


Курс спрямований навчити, як використовувати драматургію для соціальних перетворень, зокрема розвинути особисті навички, вміння діяти та адаптуватися в різних ситуаціях. Поліну зацікавив проєкт тим, що він об’єднав усі напрямки, якими вона цікавиться. Дівчина вчиться на соціолога, працює з молоддю та займається у народному театрі «Театроманія». 


Під час тренінгів учасники працювали з техніками вираження тіла: танець, йога, циркова майстерність, арт-терапія. Вправи дозволили молоді набути навичок взаємодії і пізнати себе, адже сприяти перетворенням у місті чи країни можливо тільки об’єднавшись та після усвідомлення ким ти є. 
 

Найчастіше людям вистачає всього, крім розуміння себе та вміння бути в моменті. А використання театральних технік якраз допомагає вдосконалюватись у цьому. Крім того, більшість театральних вправ спрямовані на згуртування, на відчуття групи. Я думаю, що якісні соціальні зміни можливі лише тоді, коли народ почувається єдиним цілим та вміє працювати в команді. У театрі ми вчимося жити, а не грати.


Крім того, студентка відзначила, що участь у проєкті дозволила їй попрактикувати англійську мову і відкрити для себе нові культури – вона вперше побувала в Іспанії та мала нагоду поспілкуватися з представниками різних європейських країн. Також участь у курсі допомогла по-іншому подивитися на організацію проєктів – дівчині завжди цікаво спостерігати за поведінкою менторів, щоб використовувати знання у майбутньому. 
 

Набутий у проєкті досвід хотілося б використати для розвитку нашого регіону. Поки що в планах організувати подібний захід у Маріуполі. Всі ті вправи, яким я навчилася на курсі, знадобляться мені при роботі у школі з дітьми, у таборах і навіть на зустрічах із друзями.


Сьогодні для молоді України, яка знає іноземні мови, відкривається великий спектр можливостей для участі у міжнародних проєктах. Головне – це бажання відкривати для себе нове та віра у власні сили. 
 

Пробуйте себе в проєктах і різних напрямках та ніколи ні в чому не сумнівайтесь! Завжди краще спробувати, ніж проґавити можливість. Приймайте допомогу від близьких і викладачів, мені допомогла саме їхня підтримка, коли я сумнівалася їхати чи ні. І залишайтеся собою у будь-якій ситуації, тоді у вас більше шансів отримати те, що потрібно саме вам.

 

Читайте також: Студентка МДУ Вікторія Пустова досягла найвищого професійного рівня у перший рік практики в Італії

Переглядів: 81 | Додав: Press